Vítězka okresního kola anglické olympiády je z naší školy!

Dne 15. 3. se v Rychnově nad Kněžnou konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, neoficiálně nazývané anglická olympiáda, v kategorii žáci 8. a 9. ročníku. Naši školu zde úspěšně reprezentovaly Kristýna Vilímková, která se umístila na 4.-5. místě, a Sabina Veverková, která obsadila 1. místo!

Okresnímu kolu předcházelo kolo školní, do kterého se přihlásilo šest žáků osmého ročníku. Ti plnili úkoly zaměřené na čtení a poslech s porozuměním na úrovni odpovídající státní maturitě z angličtiny. Ústní část žáci absolvovali ve dvojicích. Po úvodním představení následovala konverzace o problémovém úkolu, popis obrázku a odpovídání na různé otázky. Soutěžící předváděli opravdu skvělé výkony – např. v písemné části získal Vojtěch Netík 26 bodů z 28, v konverzační části žáci prokázali výbornou výslovnost, rozsah slovní zásoby, plynulost, schopnost používat pokročilou gramatiku a bez problému reagovat na složitější otázky. Protože výkony žáků byly tentokrát opravdu mimořádně vyrovnané, všech šest soutěžících se zúčastnilo také dodatečné společné diskuze, kterou hodnotila tříčlenná porota. Všem zúčastněným gratulujeme a zároveň děkujeme – je radost pozorovat, jaké pokroky díky své píli a skvělému přístupu děláte!

Výsledky školního kola:

1. místo: Sabina Veverková

2. místo: Kristýna Vilímková

3. místo: Kristýna Hanousková, Jan Šeda

Sabina Veverková a Kristýna Vilímková naši školu reprezentovaly v okresním kole, které probíhalo obdobným systémem jako školní kolo. Kristýna získala 91 bodů ze 100 možných, čímž se umístila na 4.-5. místě. Sabina obdržela 94 bodů ze 100 a stala se tak celkovou vítězkou a postupující do krajského kola! Kiki, Sabčo, gratulujeme Vám k výborným výsledkům! Sabčo, budeme Ti držet palce v krajském kole!

Účastníci školního kola

Mgr. Michal Přibyl | 17.03.2022 v 17:15