2.A třída

PÁ - M

Čtěte prosím každý den.

CO SE UĆÍME:

ČJ - Abeceda, řazení vět do textu dle významu. Pořádek slov ve větě, význam slov - slova protikladná a souznačná, mnohoznačná, citově zabarvená. Pečlivost a přesnost čtení a psaní. Druhy vět. Věta, slovo, slovní význam. Hlásky - samohlásky, souhlásky, dvojhlásky, krátké a dlouhé samohlásky. Dělení slov dle slabik. Psaní U,Ú, Ů, slabikotvorné souhlásky. Tvrdé a měkké souhlásky.

M - sčítání a odčítání s přechodem přes 10 do dvaceti, slovní úlohy, geometrické tvary, rýsování čar, body, čtení a psaní čisel do 100, počítání po desítkách, porovnávání desítek, počítání do 100 s přechodem přes desítku.

PRV - Podzim, podzimní příroda, listnaté a jehličnaté stromy,keře, lesní plody, podzim v zahradě a u řeky. Rodina, domov. Zima, příroda a zvířata v zimě. Vánoce a další svátky. Zimní sporty. Čas a kalendář. Zdraví a nemoci. Povolání, zájmy, koníčky.

OBĚDY:

Žáci 2.ročníku chodí v současné době na oběd do školní jídelny ve 12.05 h. Žáky si tedy prosím po obědě vyzvedávejte nejdříve ve 12.25 h.

DOUČOVÁNÍ - bude probíhat v době výuky ve škole jen 1. a 2.ročníku každé úterý od 5.1.2021 nejpozději do 13 h.

Ze zdravotních důvodů nebude v týdnu od 15.-19.2. a 22.-26.2. probíhat doučování.

Geometrie v rámci výuky matematiky bude vždy v úterý, prosím o pomůcky - ořezanou tužku č.3 a pravítko.

PROSÍM RODIČE, ABY DĚTEM ZAKOUPILI POMŮCKY, KTERÉ JIM CHYBÍ.

kontakt na tř.učitelku: eva.blahova@zsboro.cz.

Děkuji za spolupráci.