Žákovský parlament

Setkání žákovských parlamentů v Černilově

Dne 31. října 2018 se uskutečnilo další setkání zástupců žákovských parlamentů - tentokrát v Černilově.

Mně se setkání moc líbilo. Užila jsem si hry, co jsme hráli. Nejvíce mě zaujala hra, ve které jsme si každý vzali kus papíru, na kterém byl pokaždé jiný obrázek. Cílem hry bylo poskládat je tak, aby dávaly smysl. Nesměli jsme si ho ukázat, ale mohli jsme o něm mluvit. Právě pomocí komunikace a spolupráce, která je v parlamentu velice důležitá, jsme nakonec obrázek poskládali. Samozřejmě jsem se dozvěděla i něco nového. Myslím si, že jsem si odnesla spoustu nových poznatků, a těším se, až je budu moci na parlamentu předat dál. Doufám, že se budu moci zúčastnit i dalších takových akcí.

Eliška Zahajská, předsedkyně

Filip Polášek, 9.A

Veronika Voráčková, 9.B

Eliška Zahajská, 9.B

Předsedkyní žákovského parlamentu byla dne 24. 9. 2018 zvolena Eliška Zahajská.

Žákovský parlament ve školním roce 2017/2018

Náš školní parlament zahájil pravidelnou činnost po návštěvě akce s názvem Setkání školních parlamentů v Třebechovicích pod Orebem, kde vybraní zástupci našeho týmu byli poučeni o jeho správném fungování. Od té doby se scházíme každý týden střídavě ve středu a v pátek v učebně 204, popřípadě ve velké sborovně. Z každé třídy, od 3. až do 9., jsou zvoleni 2 zástupci, kteří jsou přítomni na každé schůzce. Celkový počet našich "parlamenťáků" činí 24 žáků. Na našich schůzkách se zabýváme návrhy na pořádání různých akcí na naší škole, které jsou následně námi projednávány.

Tomáš Fuchsa, předseda

Karin Enžlová