POÚTSTČTSONE

« Předchozí měsíc červen 2019 Další měsíc »

Lumius AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Žákovský parlament

Parlament 30. 1. 2019

Na parlamentu jsme ještě jednou probírali barvy triček.
Úkol - Adriana Šrámková poptá firmy
          všichni - jakou velikost?

Řešili jsme logo našeho parlamentu. Rozdělili jsme do 2 skupin, 1. skupina pracovala na pravidlech našeho parlamentu a 2. skupina připravila plakát k soutěži o nejlepší logo našeho parlamentu.

Projednávaná pravidla

Pravidla parlamentu

1.    Mluví jenom jeden.

2.    Mluvíme slušně.

3.    Mobily používáme jen v případě potřeby.

4.    Přicházíme nejdéle v 14:00.

5.    Omlouváme se, když nemůžeme přijít.

6.    Jsme na sebe příjemní.

7.    Jsme upřímní.

8.    Každý má nárok na svůj názor.

9.    Předáváme informace našim spolužákům.

10.  Dodržujeme pravidla parlamentu!

Po porušení nastane trest.:-)

Zapsal Petr Izák.

Příští týden - příprava plakátu na pyžamový den.

Parlament 23. 1. 2019

Akce které nás čekají -31.ledna nás čeká projektový den, při kterém budeme natáčet video všechny nápady jsou vítány)
                                         -22. února proběhne pyžamový den
                                         -pravidla:každý člen žákovského parlamentu by měl přijít v pyžamu.
                                         -třída s největším počtem převlečených žáků dostane sladkou odměnu.
                                         -každá třída si zvolí dva zástupce,kteří se zúčastní soutěže o nejlepší pyžamo.

-20.března u nás ve škole proběhne setkání žákovských parlamentů.

Informace z parlamentu- vybrali jsme si vlastní trika, která budou černá se zlatým potiskem. Vepředu, v prostřední levé části bude nápis „ŠKOLNÍ PARLAMENT". Zezadu,v horní části zad bude nápis „ T.G.M. BOROHRÁDEK".
Budeme mít také svojí nástěnku ve školní hale. Minule jsme projednávali, že si založíme vlastní instagram.

Nápady jsou vítány. Budeme rádi za každý příspěvek.
Fotografie z 18. 1. 2019

Parlament 16.1.2019

Akce které nás čekají - 22. února proběhne pyžamový den- pravidla budou upřesněna
                                 20. března u nás ve škole proběhne setkání žákovských parlamentů

Informace z parlamentu - budeme si dělat vlastní trika
                                     - v pátek 18.1 se ve škole budeme fotit
                                     - plánujeme vlastní instagram, kam budeme dávat informace
Úkoly pro parlameňťáky - vybrat barvu na trička- bílá
                                                                       - šedá
                                                                       - černá
                                                                       - tyrkysová
                                                                       - světle modrá
                                     - vybrat barvu na potisk - černá
                                                                         - bílá
                                                                         - zlatá
                                                                         - stříbrná
                                                                         - svítící zelená
!Nápady jsou vítány. Budeme rádi za každý příspěvek!

Eliška Zahajská

Setkání žákovských parlamentů v Černilově

Dne 31. října 2018 se uskutečnilo další setkání zástupců žákovských parlamentů - tentokrát v Černilově.

Mně se setkání moc líbilo. Užila jsem si hry, co jsme hráli. Nejvíce mě zaujala hra, ve které jsme si každý vzali kus papíru, na kterém byl pokaždé jiný obrázek. Cílem hry bylo poskládat je tak, aby dávaly smysl. Nesměli jsme si ho ukázat, ale mohli jsme o něm mluvit. Právě pomocí komunikace a spolupráce, která je v parlamentu velice důležitá, jsme nakonec obrázek poskládali. Samozřejmě jsem se dozvěděla i něco nového. Myslím si, že jsem si odnesla spoustu nových poznatků, a těším se, až je budu moci na parlamentu předat dál. Doufám, že se budu moci zúčastnit i dalších takových akcí.

Eliška Zahajská, předsedkyně

Filip Polášek, 9.A

Veronika Voráčková, 9.B

Eliška Zahajská, 9.B

Předsedkyní žákovského parlamentu byla dne 24. 9. 2018 zvolena Eliška Zahajská.

Žákovský parlament ve školním roce 2017/2018

Náš školní parlament zahájil pravidelnou činnost po návštěvě akce s názvem Setkání školních parlamentů v Třebechovicích pod Orebem, kde vybraní zástupci našeho týmu byli poučeni o jeho správném fungování. Od té doby se scházíme každý týden střídavě ve středu a v pátek v učebně 204, popřípadě ve velké sborovně. Z každé třídy, od 3. až do 9., jsou zvoleni 2 zástupci, kteří jsou přítomni na každé schůzce. Celkový počet našich "parlamenťáků" činí 24 žáků. Na našich schůzkách se zabýváme návrhy na pořádání různých akcí na naší škole, které jsou následně námi projednávány.

Tomáš Fuchsa, předseda

Karin Enžlová