« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Den otevřených dveří naší školy

Dne 17. 10. 2019 jsme slavili osmdesáté narozeniny naší školy.

Již řadu let zveme v podzimním období rodiče a širokou veřejnost na den otevřených dveří naší školy. Ten letošní byl ve znamení osmdesátých narozenin naší školy.

Dopoledne jsme pozvali zájemce na návštěvu vyučovacích hodin. Stejně jako v minulých letech bylo plno v nejnižších ročnících. Hosté tak mohli například sledovat, jak prvňáčci už zvládají čtení jednoduchých slabik či se vyznají v druzích ovoce a zeleniny, jak druháci procvičují druhy vět, třeťáci trénují vedle násobků také schopnost umět se pochválit, jaké práce o čmelácích vytvořili čtvrťáci, kteří předvedli i zpěv a hry v angličtině, či jak páťáci zvládají pravopis.

Odpolední program byl ve znamení několika tvůrčích dílen – zájemci vytvářeli papírové košíčky, obrázky s podzimní tematikou, dekorativní předměty z přírodnin a nechybělo ani každoroční zdobení perníčků. Nechyběly ani fyzikální pokusy – návštěvníci obdivovali například „bublinového“ hada.

U perníkové chaloupky si mohly nejen nejmladší děti odloupnout perníček a odpovědět na otázku, která se pod ním skrývala. V učebně angličtiny si zájemci mohli vybarvit obrázek, který se pomocí aplikace v mobilním telefonu rozpohyboval. Sportovalo se v tělocvičně i v aule, kde se prodávaly produkty ze školního farmářského trhu, kde začínala a končila soutěž připravená k výročí školy a kde mohl každý vybrat tři nejhezčí obrázky školy a tři nejhezčí přání škole k 80. narozeninám.

V prostoru před ředitelnou jsme vystavili školní kroniky, alba, knihy s novinovými výtisky o naší škole a návštěvní knihu, do které mohli návštěvníci napsat svoje dojmy.

Máme velkou radost z pochvalných slov našich hostů, kterým se u nás líbilo, a samozřejmě nás potěšila i autorská přání škole napsaná našimi žáky.

Děkuji všem – zaměstnancům školy i žákům, kteří se podíleli na zdárném průběhu dne otevřených dveří, a samozřejmě všem hostům za návštěvu. Jsme rádi, že mezi nás opět přišel starosta města Mgr. Moravec a že nás opět navštívili fyzikáři Hubeňákovi (RNDr. Margita Hubeňáková je dcerou ředitele Černého, který ve škole působil v letech 1953 – 1972, a doc. RNDr. Josef Hubeňák, CSc., je pracovníkem Univerzity Hradec Králové).

Výsledky všech soutěží oznámíme nejprve školním rozhlasem:-)

Mgr. Iva Přibylová | 18.10.2019 v 15:31