« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Adame, moc Ti gratulujeme!

První školní den byl pro nás velmi emotivní. Krátce po osmé hodině ranní totiž nastoupil do finálového zápasu na Paralympijských hrách v Tokiu boccista Adam Peška.

Na jaře 2019 jsme se na naší škole seznámili s Adamovým příběhem a jeho snem o účasti na paralympiádě. Aby o svůj sen mohl vůbec bojovat, potřeboval získat chybějící finance na účast na zahraničních turnajích. Naše škola se snažila Adamovi ke splnění jeho snu pomoci. V rámci našeho projektu HeartHeroes - Hrdinové s dobrým srdcem jsme se snažili Adamův příběh zviditelnit, natočili jsme o něm video, uspořádali charitativní Běh pro Adama, žáci  psali Adamovi dopisy, tvořili povzbuzující plakáty, v aule naší školy ho přivítali bouřlivým potleskem ve stoje. Do pomoci Adamovi se zapojila široká veřejnost a přispívala na Adamův transparentní účet.

Adam se tak mohl zúčastnit turnajů a do Tokia se opravdu kvalifikoval.

Tím ale Adamův příběh rozhodně neskončil.

V Tokiu Adam nejprve dokázal porazit všechny tři soupeře ve skupině, následovala výhra ve čtvrtfinále a postup do semifinále! I v něm Adam dokázal zvítězit! Finálový zápas přišel na řadu právě v první školní den.

S napětím jsme sledovali Adamův napínavý zápas, ve kterém opět dokázal zvítězit. Ta vítězná chvíle, předávání medailí, česká hymna. To pro nás byly nádherné, velmi emotivní chvíle... Adamovi, jeho mamince a zároveň asistentce Ivaně Peškové a celému jeho týmu tento úspěch moc přejeme. Adame, moc Ti gratulujeme a děkujeme za nádherný zážitek.

Adame, JSI PRO NÁS VŠECHNY TOU NEJVĚTŠÍ INSPIRACÍ!

Mgr. Michal Přibyl | 01.09.2021 v 16:35