Hlavní menu

Vyhledávání

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
27 28
29
30 31 1 2
3 4 5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18
19
20 21
22 23
24 25
26
27
28
29 30
1 2 3 4 5 6 7

« Předchozí měsíc červen 2019 Další měsíc »

Podporují nás

Lumius AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Závěrečné setkání v Chorvatsku v rámci projektu Erasmus+ Challenge!

V posledních dvou školních letech spolupracovala ZŠ TGM Borohrádek se školami z Polska, Turecka, Portugalska a Chorvatska v rámci projektu Erasmus+ Challenge as a Modern Pedagogical Tool. Během projektu žáci plnili různé výzvy, účastnili se mezinárodních projektových setkání a také dvakrát hostili zahraniční vrstevníky ve svých rodinách. Závěrem projektu bylo v předposledním červnovém týdnu setkání v chorvatském Šibeniku. Toho se zúčastnila i početná výprava ze ZŠ TGM Borohrádek.

Program byl zahájen v partnerské škole úvodním ceremoniálem, při kterém se v hudebních a tanečních vystoupeních představili žáci místní školy. Pro účastníky byly dále připraveny zábavné seznamovací hry či týmová soutěž ve stavění malého voru v krásném prostředí Národního parku Krka. Hlavní náplní tohoto setkání však byla filmová tvorba. Žáci se totiž zapojili do 57. mezinárodního dětského filmového festivalu konaného právě v Šibeniku. Mezinárodní skupiny se seznamovaly s principem tvorby animací a podílely se na vzniku animovaných filmů. Vedle toho studenti také poznávali Šibenik a blízké okolí. Navštívili například muzeum Fausta Vrančiće na ostrově Prvić, pevnost sv. Michala v Šibeniku či poloostrov Jadrija při závěrečném mezinárodním večeru. V průběhu setkání byla v historickém centru Šibeniku promítána videa dokumentující plnění projektových výzev. Na poloostrově Jadrija byly také představeny krátké filmy představující města, v nichž se partnerské školy nacházejí. Na filmech žáci pracovali před tímto setkáním.

Celý projekt, který naše škola koordinovala, považujeme za velmi úspěšný. Žáci díky spolupráci se zahraničními vrstevníky, pobytům v zahraničí, hoštění zahraničních studentů ve svých rodinách či plnění různých výzev získali neocenitelné zkušenosti a zážitky, poznali mnoho nových přátel a rozšířili si své obzory. Velmi nás těší to, že žáci používali angličtinu v praxi, poznali význam znalosti cizích jazyků a zlepšili své dovednosti. Věříme, že projekt výrazně přispěl ke zvýšení motivace učit se nejen cizí jazyky. Cílem projektu také bylo modernizovat výuku na zapojených školách. V průběhu projektu učitelé do výuky zařazovali nové výukové metody a zaměřovali se na využívání moderních technologií ve výuce. V průběhu letních prázdnin bude rovněž vydána kniha European Teachers in Action, ve které zapojení učitelé sdílejí příklady dobré praxe.

Ač náš projekt, který je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie, končí, věříme, že navázaná spolupráce a přátelství budou pokračovat i nadále.

Michal Přibyl

 

Ohlasy žáků:

Tento projekt se mi moc líbil. Nejdříve jsem se bála, protože před tím jsem byla v roli hostitelky. Těšila jsem se, až doletíme do Šibeniku. Měla jsem však i obavy, do jaké přijedu rodiny. Moje obavy byly zbytečné. Prožila jsme celý týden v úžasné rodině. Viděla jsem spoustu nových věcí, poznala nové kamarádky a jak se žije v chorvatské rodině. Celá rodina byla velmi vstřícná, starostlivá a procvičili jsme si společně angličtinu, chorvatštinu i češtinu. Celý týden utekl jako voda a už jsem letěla zase zpět domů. Jsem ráda, že jsem dostala takovou možnost a účastnit se projektu Erasmus.

Sejkorová Kateřina

 

Projektové setkání v Chorvatsku bylo super. Naučila jsem se pár chorvatských slovíček a zase jsem se posunula dál v angličtině. Učili jsme se udělat animovaný film, bylo to náročné, ale nakonec jsme to všechno zvládli. Bylo to pro nás zajímavé vidět, jak se to dělá, a potom si to i vyzkoušet, protože někdo nedostane ani příležitost si to zkusit. Rodina, u které jsem bydlela, byla hrozně hodná, klidně bych se tam vrátila a prožila tento týden plných nezapomenutelných vzpomínek znovu. Tento projekt bohužel skončil, ale všechno jednou končí a vzpomínky na vždy zůstávají.

Barbora Faltová

 

Mezinárodní setkání v Chorvatsku se mi velice líbilo. Už od prvního okamžiku mi byli všichni sympatičtí. Díky tak skvělým lidem jsem si projekt užila, jak jsem nejlépe mohla. Trochu mě však mrzelo, že na některé akce (workshopy atd.) nechodili Chorvati. I přesto jsem si projekt velice užila, potkala jsem nové přátele a poznala jsem nové kultury. Myslím si, že projekt Erasmus+ je skvělý pro procvičení angličtiny, ale také pro poznání báječných lidí.

Kateřina Davidová

 

Tento projekt je úžasný. Poznal jsem plno nových lidí a někam jsem se podíval.

Hlavně byly nejlepší výlety, kdy jsme jeli na ostrov nebo do NP Krka. Velice děkuji rodině, která mě hostila, a že neměli se mnou žádné problémy, až na nějaké :D. Škoda, že už to končí, ale letěl bych tam znova. Hlavně děkuji paní ředitelce Ivě Přibylové a panu učiteli Michalu Přibylovi.

Šrámek Petr

 

Chorvatsko bylo super. Jezdili jsme na různé výlety a poznávali nová místa. Potkali jsme spoustu nových lidí a našli si nové přátele. Jediná věc, která mě zklamala, je, že jsem nemohla být se svou kamarádkou v jedné rodině. Ona byla s jednou dívkou od nás z Česka v jedné rodině a já sama. Bylo to naše poslední společné léto, ale přesto jsme si to užili a jsem moc ráda, že jsem město Šibenik navštívila.

Diana Laluhová

 

Účast v projektu Erasmus+ pro mě zůstane nezapomenutelným zážitkem.

Cesty na týdenní pobyt do Chorvatska jsem se trochu obávala a zároveň jsem se moc těšila. Měla jsem obavy z toho, jak mi půjde domlouvat se anglicky a jak mě přijmou v hostitelské rodině. Těšila jsem se hlavně na nové přátele, společné výzvy a hlavně na moře.

Během pobytu v Šibeniku se žádná z mých obav nepotvrdila. Hostitelská rodina byla úžasná, obě dívky, Anna i Tina, se okamžitě staly našimi super kamarádkami a skvěle jsme si rozuměly.

Z naplánovaných výletů se mi nejvíce líbilo ve vyhlášeném překrásném Národním parku Krka, skvělý byl i výlet lodí na ostrov Prvič. Dobře jsme se pobavili při společných aktivitách na filmovém workshopu, kdy jsme menším chorvatským dětem pomáhali s výrobou loutek do animovaného filmu. Koupání v moři, procházky po Šibeniku a hlavně závěrečná party byly příjemným zpestřením našeho pobytu.

Jsem šťastná, že jsem měla možnost stát se členkou týmu v projektu Erasmus+. Proto mě mrzí, že tento projekt skončil a já už žádné hosty u nás doma nepřivítám ani nepojedu na setkání do jiné země.

Chtěla bych upřímně poděkovat všem, kdo tento projekt organizovali a zajišťovali. Všem, komu se v budoucnu naskytne možnost se podobného projektu účastnit, to mohu jen doporučit.

Eliška Dudová

 

Fotografie

Mgr. Michal Přibyl | 03.07.2017 v 15:33