Zahájení školního roku 2021/2022

Začíná nový školní rok.

Přípravy na zahájení školního roku na ZŠ TGM Borohrádek byly spojeny s komplikacemi při rekonstrukci přilehlé komunikace. Ještě 31. srpna se za silného deště před školou pokládala zámková dlažba a bylo jasné, že 1. září nebude možný průjezd kolem školy a bude nutné parkování ve vedlejších ulicích.

I přes tyto nepříjemnosti byl nový školní rok úspěšně zahájen, jsme moc rádi, že můžeme být opět všichni spolu.

Nejprve do školy dorazili žáci 2. – 9. ročníku – na ty čekalo antigenní testování, po kterém ve třídách následoval krátký program.

Žáci 1. třídy přicházeli až po hodině a půl, shromažďovali se v družině a jejich rodiče a prarodiče se zatím usadili v aule školy. Za zvuku hudby prvňáčci nastoupili před své blízké, vyslechli přání a povzbuzující slova ředitelky školy a starosty města. Nejmladší žáci školy rovněž převzali dárky, mezi kterými nechyběla ani kytička.

Zahájení školního roku doprovázelo i sledování finálového boje na paralympijských hrách. Adam Peška, kterého naše škola v uplynulých dvou letech podporovala, získal zlatou medaili v boccie.

Vstupujeme do školního roku, o kterém si přejeme, aby se co nejvíce podobal těm předcovidovým, aby se žáci mohli vzdělávat prezenčně, aby nepřišli o tradiční akce školy a také si mohli užívat společné chvíle se spolužáky.

Iva Přibylová

Mgr. Iva Přibylová | 01.09.2021 v 16:23