« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Začínají prázdniny

Dne 30. června 2020 bylo rozdáno vysvědčení.

Poslední čtyři měsíce školního roku 2019/2020 přinesly řadu krizových momentů - obavy o zdraví, obavy ze zhoršující se ekonomické situace či nepříjemnosti spojené s přísnými epidemiologickými opatřeními. Náročné období pro rodiče, žáky a vyučující skončilo:-)

Ráda bych poděkovala za součinnost a spolupráci v období uzavření školy všem rodičům. Víme, že nebylo jednoduché zvládat svoje pracovní povinnosti a zároveň dohlížet na školní povinnosti svých dětí. Pomoci rodičů si velmi vážíme.

Online vzdělávání bylo pro řadu učitelů úplnou novinkou, výuka je stála hodně úsilí a mnohem více práce než v období před uzavřením škol. Jsem ráda, že se podařilo být se žáky v kontaktu a pedagogové moderní technologie úspěšně zvládali.

V období uzavření škol byla od 11. května 2020 umožněna přítomnost deváťáků připravujících se na přijímací zkoušky. Budoucí studenti se věnovali procvičování českého jazyka a matematiky.

Od 25. května 2020 byla umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně. Zájem ze strany rodičů i žáků byl veliký. Bylo vytvořeno osm skupin s maximálním počtem 15 žáků, pobyt ve škole byl možný i odpoledne. Náročné bylo personální zajištění, protože s každou skupinou mohli pracovat pouze dva pedagogičtí pracovníci. Vyučovány byly především hlavní předměty a žáci, kteří zůstali doma, pokračovali v plnění úkolů distanční formou.

Od 8. června 2020 bylo možné zahájit vzdělávací aktivity pro žáky 2. stupně. Vzhledem k specifickým hygienickým podmínkám, prostorovým a personálním možnostem probíhala výuka šesťáků v pondělí, výuka sedmáků v úterý a osmáci přicházeli ve středu. Čtvrtky a pátky byly vyhrazeny na individuální konzultace. Deváťáci měli již pouze třídnické hodiny.

Deváťáci se tradičně poslední školní den loučí za přítomnosti rodičů svým programem v aule. Takovéto setkání se letos neuskutečnilo, s deváťáky jsme se loučili pouze ve třídách… Vysvědčení bylo rozdáno, poslední školní den je za námi.

Začínají prázdniny – přeji Vám, abyste si je opravdu užili:-) Hezké léto všem:-)

Mgr. Iva Přibylová | 01.07.2020 v 12:59