Z Borohrádku do Silicon Valley

Žáci 6. B ZŠ TGM v Borohrádku poslali krajanům (žáci ve věkové skupině 7-11 let) do Czech School of California skládanky, křížovky a hravé pexeso na vyjmenovaná slova. Děti tak navázaly na „Pozdrav z Borohrádku do Kalifornie“, který natočily minulý rok děti čtvrté a šesté třídy.

Vytvořili jsme křížovky, skládanky a doplňovačku pro malé žáčky. Také se nám povedlo vymyslet hravé pexeso, se kterým si naši kamarádi procvičí vyjmenovaná slova. Skládanky (přesmyčky slov) odkazují na české reálie, nezapomněli jsme tak na Bertramku nebo Litomyšl. Na vše jsme použili barevné papíry, bílé čtvrtky, fixy a pastelky.

Také jsme se museli seznámit s úpravou obálky do zahraničí (jak správně napsat adresu do USA). Proto jsme si vyhledali na webových stránkách České pošty, jaké náležitosti musí mít adresa odesílatele a adresa příjemce na obálce.

Doufáme, že naše výtvory zaujmou a potěší naše přátele v Silicon Valley.

 

Barbora Faltová, David Ribár (6. B)

 

 

Czech School of California se nachází v kalifornském Palo Altu. Protože v této oblasti sídlí většina technologických a počítačových firem (Facebook, Twitter, Google, Apple, Adobe, Hewlett-Packard), míří sem naše české rodiny se svými nápady dobýt svět digitálních technologií. Díky tomu má dnes škola přes 100 žáčků na prvním i druhém stupni.

Ze spolupráce s Českou školou v Kalifornii máme radost, protože nám pomáhá hledat odpověď na otázku, jaký význam má mateřský jazyk v životě každého z nás.

 

Jan Mareček

 

(pozn. Silicon Valley: Křemíkové údolí je přezdívka podle chemického prvku silicium-křemík, který se používá na výrobu křemíkových mikročipů do PC)

Mgr. Iva Přibylová | 06.06.2016 v 16:58