Vyměňujeme si pohledy se zahraničními školami

Naše škola se pravidelně zapojuje do mezinárodních projektů.

Po ukončení distanční výuky jsme se zapojili do projektu eTwinning, v rámci kterého si vyměňujeme pohledy s partnerskými školami ze španělského ostrova Ibiza, z Istanbulu, Berlína a polského města Radłów.

Na projektu pracovali osmáci, kteří nejprve ve skupinkách při hodině informatiky vytvořili vlastní návrhy pohledů reprezentujících Českou republiku. Od města Borohrádek jsme také obdrželi pohledy s fotografiemi našeho města – děkujeme. V hodinách angličtiny jsme si procvičili slovní zásobu a konverzační obraty potřebné pro písemnou korespondenci. Žáci následně psali texty o sobě, naší zemi, Borohrádku, škole, známých osobnostech nebo například uváděli příklady českých slov a frází.

Obálky s našimi pohledy jsou již na cestě do partnerských škol. Stejně tak míří pohledy z partnerských škol k nám.

Mgr. Michal Přibyl | 11.06.2021 v 14:00