Vybráno ze vzkazovníku

Přání, myšlenky, poděkování, sdělení,... k současné situaci

Vybráno ze vzkazovníku našich žáků

Bez jazykové úpravy

Ahojky, jsem doma a docela se nudím. Všichni žijeme ve zvláštní době, kterou jsme my ani naši rodiče nikdy nezažili. Může za to neviditelný nepřítel, před kterým se musíme všichni chránit. Zrušili nám školu, nosíme přes obličej roušky, neměli bychom nikam zbytečně chodit a máme být prý trpěliví. Blíží se nám přijímací zkoušky, ale nikdo neví přesný termín. Někdy se mi do školy moc nechtělo, ale teď bych tam raději byla a vím, že nejsem sama. Při této příležitosti bych chtěla poděkovat všem učitelům, kteří na nás nezapomněli a snaží se nám udělat školu doma. Poděkování si zaslouží i všichni dobrovolníci, kteří ve volném čase šijí roušky. Nemůžeme zapomenout ani na lékaře a všechny zdravotní sestry. Čeká nás určitě ještě několik týdnů, než nad touto nemocí zvítězíme. Doufám, že toto období přečkáme všichni ve zdraví, budeme se moci scházet a opět si užívat života jako dříve. Mějte se hezky, Čauky :D.

Verča

Dobrý den a ahoj všichni, nevím jak vy, ale mě už to doma nebaví. Myslím, že hodně z Vás musí být dost smutných a naštvaných, protože jste se všichni radovali z "prázdnin", které nejsou takové jaké jste si představovali. A kvůli těm všem nařízením vlády a je to dost pochopitelné, protože tohle podle mě nikdo nečekal a nebyli jsme na to nijak připravení, ale představte si, jak v této situaci chodíme normálně do školy a scházíme se s kamarády. Já osobně také nejsem nadšená, ale na druhou stranu jsem ráda, protože když se podíváme, jak na tom jsou ostatní země, můžeme být rádi za tak rychlé zakročení. Pozitivní na tom všem je to, že vidím venku v přírodě mnohem víc lidí, než za normálních okolností. Sice není zakázané chodit do přírody, ale přijde mi, že když máme omezeno chodit ven, tak lidé po tom touží víc než kdy jindy. Píšu to, protože při procházce ke splavu sem nikdy tolik lidí nebo i celých rodin nepotkala. A pro ty co doma jen sedí u počítače a vím, že se mezi náma tací najdou, vitamín D a aspoň menší procházka vám prospěje. Teda samozřejmě za přítomnosti roušky. A nejlépe, když si s ní zakrejete nos i pusu. To je ode mě vše a doufám, že dodržujete karanténu, myjete si ručičky a dbáte na hygienu. Když to teď vydržíme, tak si pak užijeme více letní prázdniny, protože si budeme vážit svobody. Tak doufám, že se co nejdříve všichni zase uvidíme.

Aneta

Buďte všichni zdraví!!!

Maty

Včera jsem napsala příteli jednu známou větu, který málo kdo používá. Napsala jsem ,,Ruku do ohně, bych za tebe dala", odpověděl mi ,,ať se nespálím", chvíli jsem zapřemýšlela. Přemýšlela jsem jaký má tato věta význam popřípadě své kouzlo, tedy odpověděla jsem ,,Spálená rána se zahojí ale toho člověka nenahradíš". :) Také bych chtěla vzkázat aby jste nebrali vše na lehkou váhu, ,,poctivého nepálí". Také jedno veliké poděkování bych chtěla vzkázat všem učitelům, učitelkám, vychovatelkám, paní ředitelce, paní zástupkyni, asistentkám a asistentovi,školníkovi, uklízečkám, děláte pro nás první poslední i když někteří žáci si toho neváží, vykonáváte skvělou práci, každý si jednou vzpomene, řekne si, bylo období kdy to bylo velmi těžké a přesto jste to zvládli perfektně, máte dvakrát více práce než předtím, takže páni učitelé a paní učitelky, buďte pořád tak usměvaví. Zároveň buďte na sebe opatrný ať se zase všichni ve zdravý sejdeme. Doufám že sem vám aspoň na pár sekund vykouzlila úsměv, který je v těchto těžkých chvílích velmi podstatný.

Kristýna

Díky moc lidi.

Adam

Děkujeme všem, že pomáháte.

Vojta

V této tíživé situaci se snažím vše řešit pozitivně a pomáhám všem kdo potřebují.

Petr

Mgr. Iva Přibylová | 27.03.2020 v 11:20