Velký úspěch matematiků z 9.B

V pondělí 25. 11. 2019 jsme se na Gymnáziu F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou zúčastnili matematické soutěže.

Už ve škole jsme se rozdělili na tři týmy po třech. Cestou z nádraží jsme potkávali naše soupeře, týmy z ostatních základních škol našeho okresu. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 týmů.

V tělocvičně  gymnázia nám byla vysvětlena pravidla a začali jsme počítat. Úloh bylo celkem 50, za každou správně vypočítanou úlohu jsme dostali nápovědu k heslu k trezoru. V trezoru čekaly na vyřešení závěrečné úlohy. Jednomu týmu z 9.B se podařilo vypočítat dvě  závěrečné úlohy, druhému týmu jedna. Naše dva týmy vybojovaly druhé a třetí místo. Druhé místo obsadil tým ve složení Martin Hejný, Petr Nyč a Jan  Zahajský, třetí místo tým ve složení Ondřej Molnár, Quan Tung Dang  a Anna Zahajská. Naši spolužáci z 9.A se umístili na 19. místě.

Na gymnáziu se nám líbilo. Jsme rádi, že jsme si mohli prohlédnout prostředí a atmosféru školy, kam někteří z nás chtějí jít studovat. Také se nám líbilo, že jsme mohli porovnat naše matematické schopnosti s žáky ostatních škol a že jsme získali stříbrnou a bronzovou medaili.

Anna Zahajská – žákyně  9.B

Mgr. Iva Přibylová | 28.11.2019 v 13:15