Úspěšné školní a okresní kolo anglické olympiády

Naše škola se opět zapojila do celostátní Soutěže v jazyce anglickém neoficiálně nazývané anglická olympiáda.

Školní kolo

Ve školním kole soutěžící rozdělení do kategorií 6. – 7. ročník a 8. – 9. ročník nejprve řešili úkoly zaměřené na poslech s porozuměním. Ústní část byla zahájena představením a následně spolu dvojice či trojice žáků konverzovaly o vylosovaných modelových situacích, odpovídaly na další dotazy a popisovaly obrázky.

Kategorie 6. – 7. ročník

1. – 2. místo: Sabina Veverková, Adam Bednář

3. – 4. místo: Jan Šeda, Vojtěch Netík

Kategorie 8. – 9. ročník

1. místo: Sára Vondráčková

2. místo: Anna Zahajská

3. místo: Petr Formánek

Někteří účastníci nás velmi potěšili opravdu výbornými výkony. Máme radost z toho, jak na sobě žáci pracují. Dokáží vyjadřovat své myšlenky, argumentovat, zapojovat se do diskuze, používat pokročilou gramatiku, slovní zásobu a konverzační obraty. Za zmínku také stojí výkony žáků při řešení úkolů spojených s poslechem s porozuměním. Soutěžící řešili úlohy určené maturantům – a z 25 možných bodů získala Sára Vondráčková 24 bodů a Sabina Veverková, žákyně 6. třídy, 23 bodů.

Okresní kolo

Sára Vondráčková a Anna Zahajská naši školu reprezentovaly v okresním kole v kategorii 8. – 9. ročník. Zde na ně čekala velká konkurence. Mezi 24 nejlepšími angličtináři ze základních škol našeho okresu se ale rozhodně neztratily. Sára obsadila se 103 body z celkových 115 možných bodů 7. místo. Anička se 106 body obsadila 4. místo – s odstupem pouhých dvou bodů od 2. místa!

V Rychnově nad Kněžnou není pořádáno okresní kolo pro žáky 6. a 7. ročníku, nicméně jsme využili možnosti přihlásit jednoho z našich vítězů do kola pořádaného pro okres Hradec Králové. Organizátoři se rozhodli výsledkovou listinu rozdělit na okres Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové. Z našeho okresu se soutěže účastnila pouze Sabina Veverková a žákyně jiné školy. Sabča získala 113 bodů ze 139 možných. Získala o 50 bodů více než druhá soutěžící a stala se tak vítězkou okresního kola! Pro zajímavost – vítězka hradeckého okresního kola získala 111 bodů – o dva méně než žákyně naší školy.

Aničko, Sabčo, Sáro, gratulujeme vám k výborným výkonům! Přejeme vám, ať se vám v angličtině i nadále daří a věříme, že budete inspirací pro další žáky naší školy.

Mgr. Michal Přibyl | 24.02.2020 v 17:15