Úspěch eTwinningového projektu

Ocenění pro HeartHeroes

Ve školním roce 2018/2019 jsme opakovaně informovali o projektu HeartHeroes. Hrdinové s dobrým srdcem se líbili nejen v Borohrádku a blízkém okolí, ale byli oceněni i v rámci celé České republiky.

Národní podpůrné středisko eTwinning nejprve ocenilo 90 koordinátorů eTwinningových projektů tzv. Certifikátem kvality. Hodnocení proběhlo na základě kritérií stanovených Centrálním podpůrným střediskem pro eTwinning v Bruselu. Každá přihláška byla hodnocena třemi nezávislými experty. Projekt HeartHeroes byl mezi vybranými a dne 26. září jeho koordinátor Michal Přibyl převzal toto ocenění v Pardubicích.

Nezůstalo ale pouze u Certifikátu kvality. Ve dnech 11. a 12. října se v Ostravě uskutečnila Národní konference Erasmus+/eTwinning, které se zúčastnilo více než 100 učitelů z mateřských, základních a středních škol a odborníků na vzdělávání z celé České republiky. V rámci této konference byly udělovány Národní ceny eTwinning za nejlepší projekty v ČR ve čtyřech věkových kategoriích. Koordinátor „hrdinů“ dovezl do Borohrádku Národní cenu eTwinning v kategorii 2. stupeň

Dne 30. října 2019 byla zveřejněna evropská ocenění. Hrdinové s dobrým srdcem získali i European Quality Label (Evropský certifikát kvality).

V konání dobrých skutků pokračujeme i v tomto školním roce – výtěžek z farmářských trhů jsme zaslali Natálce popálené na rokycanském příměstském táboře, připravujeme se na adventní trhy, sledujeme sportovní výkony handicapovaného Adama Pešky a snažíme se, aby dobré skutky, laskavost, příjemná nálada byly součástí běžného života.

Fotografie z předání Národní ceny eTwinning

Mgr. Iva Přibylová | 04.11.2019 v 18:21