Třída 9.A na 2. místě krajského kola WocaBee šampionátu

Naše škola se zapojila do čtvrtého ročníku celorepublikového WocaBee šampionátu, v rámci kterého na začátku soutěžilo 44 367 žáků v jednoduché aplikaci na učení slovíček v cizích jazycích. Šampionát byl zahájen okresními koly. V Rychnově nad Kněžnou zvítězila naše třída 9.A s průměrným ziskem 1 965 bodů na žáka denně a postoupila tak do krajského kola.

V krajském kole dokázali žáci 9.A získat 3 931 bodů na žáka denně, čímž se stali stejně jako v okresním kole pátou nejlepší třídou v celé republice. Bohužel v krajském kole naši deváťáci soupeřili se třídou z okresu Jičín, která již v okresním kole získala suverénně nejvíce bodů v celé ČR. Tato třída byla s 5 047 body na žáka denně opět nejlepší v celé ČR.

Soutěž tak pro 9.A končí, protože do celostátního finále postoupili pouze vítězové. Naši deváťáci však na sebe mohou být právem hrdí. Vedle druhého místa v krajském kole se díky velmi aktivnímu zapojení naučili stovky nových anglických slovíček a efektivně trénovali svoji výslovnost. Výborného výsledku v krajském kole dosáhl náš žák Miroslav Johanides, který získal celkem 95 000 bodů a stal se tak 11. nejlepším žákem z celé České republiky!

Soutěž probíhá v aplikaci Wocabee, ve které žáci procvičují slovíčka prostřednictvím různých doplňovaček, psaní, přiřazování či vybírání z nabízených obrázků. U každého slovíčka slyší také správnou výslovnost. Rovněž nahrávají svoji výslovnost a dostávají zpětnou vazbu o její správnosti. Za toto zábavné učení žáci získávají body.

Soutěží se nejprve v okresním kole, poté krajském, republikovém a šampionát vrcholí česko-slovenským finále. V jednotlivých kolech vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet bodů na jednoho žáka. V každém kole jsou také oceněni tři nejlepší žáci.

Mgr. Michal Přibyl | 16.11.2022 v 23:04