Tři medailová umístění v okresním kole soutěže v anglickém jazyce!

Máme velkou radost z úspěchu našich žáků v okresním kole soutěže v anglickém jazyce, do které se naše škola již tradičně zapojuje. Naši žáci z okresního kola přiváží 2. místo, dvě 3. místa a sdílené 7. místo!

Již v únoru proběhlo školní kolo, do kterého se přihlásilo 24 žáků druhého stupně. Ti soutěžili v kategoriích 6.-7. ročník a 8.-9. ročník. Žáci nejprve řešili úlohy zaměřené na čtení a poslech s porozuměním. Následovala konverzační část, kdy žáci ve dvojicích či trojicích diskutovali o vylosovaných tématech, řešili problémové úlohy či popisovali obrázky. Účastníci předváděli výborné výkony – v písemné části například mladší žáci úspěšně řešili úlohy pro deváťáky, starší žáci si poradili s úlohami pro maturanty. Žákům se rovněž velmi dařilo v části konverzační. Dílčí výsledky byly velmi vyrovnané, a proto jsme pro některé žáky uspořádali dodatečné druhé konverzační kolo.

Žáci na prvních dvou místech školního kola postoupili do kola okresního. V kategorii 6.-7. ročník naši školu reprezentovali Jan Keller a Nela Šandová, v kategorii 8.-9. ročník Sabina Veverková a Adam Bednář. V okresním kole konaném 15. 3. v Rychnově nad Kněžnou na žáky čekal podobný systém – čtení a poslech s porozuměním a konverzační část. Z celkového počtu dvanácti účastníků obsadil šesťák Jan Keller 3. místo s 51 body z 55 možných, Nela Šandová se umístila na sdíleném 7. místě se ziskem 45 bodů. V kategorii starších žáků, ve které soutěžilo 26 žáků, skončila Sabina Veverková se 105 body ze 110 možných na 2. místě se ztrátou jednoho bodu na první místo. Adam Bednář skončil se 103 body na 3. místě.

Honzo, Nelčo, Sabčo, Adame, gratulujeme Vám ke skvělým výsledkům! Sabčo, přejeme Ti hodně štěstí v krajském kole!

Mgr. Michal Přibyl | 17.03.2023 v 15:51