Hlavní menu

Vyhledávání

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
27 28
29
30 31 1 2
3 4 5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18
19
20 21
22 23
24 25
26
27
28
29 30
1 2 3 4 5 6 7

« Předchozí měsíc červen 2019 Další měsíc »

Podporují nás

Lumius AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Třeťáci ve škole v přírodě

Na přelomu května a června prožili třeťáci čtyři dny plné zábavy a dobrodružství ve škole v přírodě v Mladočově u Litomyšle.

Přechodným domovem se jim  staly dřevěné chatičky v krásném areálu bývalé vesnické školy, dnes rekreační zařízení Heureka. Kromě paní asistentky s námi vyrazily i dvě budoucí paní učitelky, studentky UHK, Bára Řeháčková a Veronika Šrámková.

Na třeťáky čekala spousta her a soutěží v přírodě, koupání v bazénu, výlet do Litomyšle, táborák nebo také noční hra. V dopoledních hodinách se děti věnovaly českému jazyku a matematice, občas se do vyučování připletla morseovka, některé odpolední hry byly zaměřeny na učivo prvouky, nezahálel klavír ani kytara. Cílem předprázdninového pobytu bylo především zlepšení kamarádských vztahů a spolupráce, posílení vlastního sebevědomí a samostatnosti. V dnešní době, kdy je ve výchově dětí často preferována volnost a  svoboda, by se mnozí divili, že děti nejvíce zaujal denní režim: budíček, rozcvička, ranní hygiena, společný odchod na snídani, bodování pořádku, polední klid, společné zaměstnání 3x denně, osobní volno, večerní hygiena a večerka, vše v přesně stanovený čas. U naší hlavní nástěnky bylo často vidět spěchající děti, jak si opisují na papír denní režim a běží si jej vyvěsit do chatky. To proto, aby nezapomněly a byly včas na správném místě!!!! To jsou ty potřebné „mantinely“, o kterých tak často mluví většina dětských psychologů a které často dětem nedopřáváme…..

Domů jsme odjížděli se spoustou zážitků a hlavně s pocitem spokojenosti a úspěchu – vždyť proběhnout sám cestu lesem, hledat fáborky a ještě plnit různé úkoly, přečkat v chatce nepříjemnou noční bouřku nebo překonat trasu po polní cestě  jen za svitu svíček a měsíce zvládli úplně všichni, někdo s malou  pomocí kamarádů, někdo úplně sám. 

Mgr. Jana Chlandová, třídní učitelka

Mgr. Iva Přibylová | 03.07.2017 v 17:16