Hlavní menu

Facebook ZŠ TGM Borohrádek

Vyhledávání

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
28 29
30 1 2 3 4
5 6
7
8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21
22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

« Předchozí měsíc prosinec 2022 Další měsíc »

Podporují nás

AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Probíhá...

Dpučování žáků škol

Strašidelný les

Dne 25. října 2022 jsme již podruhé pozvali zájemce do strašidelného lesa.

Stejně jako minulý rok se i letos v době dušiček otevřel na pár hodin les v Borohrádku s temnými a strašidelnými postavami. Na stezce lesem na děti čekala strašidla s nejrůznějšími, někdy i záludnými, úkoly. Děti lovily v kyblících mince, šly temnou stezkou, prolézaly pavučinu, hledaly čertům šunku a nebo nesly „krvavý“ nápoj upírkám. 

Na začátku byly děti u brány přivítány dvěma Smrtkami s kosou, Wednesday Addamsovou a ježibabou, která ztratila Jeníčka a Mařenku. Cestou po světýlkách potkaly mrtvou nevěstu Emily s ženichem Viktorem v rakvi, mnicha, bílé paní, čerta a čertice, dvě čarodějnice v temném lese, tajemného mnicha, tři krvavé duchy, monstrum na kolejích, upírky čekající na krev, čarodějku se svým strašidlem, zombie, jeptišku a obrovského pavouka. Na konci stezky děti dostaly za svoji odvahu a splnění úkolů malou odměnu. S rodiči pak ochutnaly buchty všeho druhu, slané záviny a zahřály se čajem. 

Počasí se během dne umoudřilo, a přestože krásně svítily hvězdy, les byl velmi temný, což jen umocnilo atmosféru strašidelné stezky. Nebylo vidět ani na krok :-). Možná i proto byl letos rekordní počet odvážných účastníků, kterých dorazilo kolem 140. Tohle číslo nás moc potěšilo a všem návštěvníkům děkujeme za jejich účast a přízeň. Je to pro nás motivace do dalších podobných akcí.

Zároveň bychom chtěli velmi poděkovat žákům 7., 8. a 9. tříd, kteří se ve svém volném čase podíleli na přípravách a účinkování ve strašidelném lese. Svých rolí se zhostili zodpovědně a s grácií. Poděkování patří i zaměstnancům školy, kteří vložili spoustu energie do příprav a účinkování, všem, kteří přinesli skvělé domácí buchty, a našim kuchařkám, které rovněž pomohly připravit občerstvení.

Děkujeme i městu Borohrádek a technickým službám za podporu a spolupráci při organizaci akce.

Za fotografie děkujeme kolegyni Ivaně Mládkové.

Doufáme, že se strašidelný les dětem líbil, že je alespoň trochu vystrašil, ale především, že se všichni dobře  pobavili. 

Těšíme se na vás příští rok, budeme se opět společně trochu bát.

Martina Rückerová (jinak nevěsta Emily:-))

Mgr. Iva Přibylová | 26.10.2022 v 20:14