"Strašidelný" les

Podvečerní cesta lesem

Blíží se období anglosaského svátku Halloween, který je mezi dětmi velmi oblíbený svou tajemností. To vedlo pedagogy a žáky 9. tříd  k myšlence pozvat malé děti a jejich rodiče do „strašidelného“ lesa.

Příprava byla netradiční a zároveň velmi náročná, všichni se jí ale chopili s velkým nadšením. Díky pedagogům a za podpory Městského úřadu v Borohrádku mohly po setmění v úterý 26. října 2021 děti spolu s rodiči vyrazit na „strašidelnou“ stezku.

Ve své chýši je přivítala čarodějnice, předala jim „ochranné“ svítící náramky a z nevábného kotlíku si děti vylovily minci. Poté se všichni za doprovodu tajemných zvuků vydali na osvětlenou stezku. Potkali upírku Agnes, které u jejího hrobu museli zaplatit mincí, strašidelného mnicha, trojici duchů, kostlivce s kosou, bílou paní, oživlé mrtvoly a děsivého hejkala.

Nejenže všichni museli prokázat trochu odvahy, ale po cestě plnili i úkoly, které si ně naše strašidla vymyslela. Skákali svítícího panáka, procházeli tajnou stezkou bez světel, stavěli pyramidy z kelímků nebo lovili rybičky. Na konci stezky čekal na malé účastníky strašidelný altánek plný dobrot a odměn za jejich statečnost včetně teplého čaje (i s vylepšenou variantou pro dospělé). Zahráli si hry s čerticemi a netopýří slečnou, zahřáli se u ohně, vyfotili se se strašidly a s novými zážitky vyrazili na cestu k domovu.

Mile nás překvapila nečekaně velká účast i pozitivní zpětná vazba. Všem účastníkům moc děkujeme za přízeň a věříme, že se brzy potkáme na další společné akci.

Martina Rückerová

Mgr. Iva Přibylová | 28.10.2021 v 10:35