Soutěž ve znalostech historie

V rámci spolupráce města Borohrádku a gminy Cieplowody se uskutečnila soutěž ve znalostech historie.

Dne 24. 10. 2012 jsme ve škole přivítali hosty z partnerské školy v Cieplowodách. Náplní tohoto projektového setkání bylo soutěžení ve znalostech historie.

Smíšené česko - polské týmy musely v městském kině v Borohrádku zvládnout různé úkoly. Ty byly zadávány v češtině a zároveň promítány, aby i polští žáci vše dobře pochopili. Soutěžící skládali mapy svých zemí, český a polský text o borohrádeckém kostele, odpovídali na otázky z nejstarších i nejnovějších dějin našich zemí. Bonusovým úkolem bylo zatancovat mazurku či polku. Všechny taneční páry byly odměněny bouřlivým potleskem. Součástí programu bylo také promítnutí dokumentu o naší škole a dokumentu o městě Borohrádek, které vytvořil štáb naší školní televize. Všichni museli obě videa pečlivě sledovat, protože na jejich základě mohli zodpovědět další otázky šikovných moderátorů Míši Novotné a Kuby Vošlajera. Se zájmem přistupovaly týmy také k seřazování správných dvojic - erbů Piastovců a Přemyslovců, názvů písní Heleny Vondráčkové a Maryly Rodowicz, obrázků budov letišť v Praze a Gdaňsku s jejich názvy apod. Posledním soutěžním okruhem bylo rozkrývání obrázků známých českých a polských osobností. V době, kdy porota sčítala body, byly promítnuty dvě reportáže naší Školní televize pro ČT 1. 

Zvítězil soutěžní tým ve složení Marta Fajkowska, Gabriela Szubert, Jana Michalíčková a Nikola Mahutová.

Vítěznému družstvu gratulujeme! Výborné znalosti prokázaly i ostatní týmy. Důležité ale nebyly pouze vědomosti, významné bylo i zvládnutí týmové spolupráce žáků dvou zemí.

 

Fotografie můžete zhlédnout zde.

Mgr. Iva Přibylová | 24.10.2012 v 19:00