POÚTSTČTSONE
  • Volný den 25.10.2019 od 00:00
    ZŠ TGM Borohrádek

« Předchozí měsíc říjen 2019 Další měsíc »

Lumius AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Školní farmářské trhy

Zapojili jsme se do části programu Skutečně zdravá škola.

Skutečně zdravá škola je komplexní program kvalitního a udržitelného stravování a vzdělávání o jídle pro mateřské, základní a střední školy. Tento program pomáhá dostat kvalitní, čerstvé a sezónní produkty od domácích zemědělců na stoly strávníků.

Zapojili jsme se do části tohoto programu - do školních farmářských trhů. Ty se dne 10. října 2019 za chladného a větrného počasí uskutečnily na zahradě ZŠ a MŠ Žďár nad Orlicí. Úvod trhů patřil vystoupení dětí z MŠ Město z Týniště nad Orlicí.

Ve stáncích místní školy, MŠ Město z Týniště nad Orlicí, spolku Lesokruh, ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí, ZŠ a MŠ Čermná nad Orlicí a naší školy si návštěvníci mohli zakoupit různé výrobky - koření, zavařeniny, sterilované okurky a různou další zeleninu, houby v různé podobě, křížaly, dekorační předměty, pokojové květiny, semena rostlin, ořechy či další produkty.

Ve dvou stáncích naší školy prodávalo pod dohledem paní učitelky Bónové šest děvčat - Anna Zahajská, Petra Voráčková, Kristýna Svobodová, Natálie Bulíčková, Wiktoria Zielinská a Zuzana Janečková. Dívky utržily 4 218 Kč! Na základě rozhodnutí žákovského parlamentu tuto částku zašleme na transparentní účet zřízený pro šestiletou Natálku, která se v srpnu popálila na příměstském táboře.

Závěr trhů byl ve znamení vystoupení parkouristů naší školy.

Děkuji všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu školního farmářských trhů - žákům, rodičům, kolegyním (především kolegyni Nikole Bónové) a kolegům.

Za všechny zúčastněné školy děkuji MěÚ Borohrádek za zapůjčení stánků na tuto akci.

Mgr. Iva Přibylová | 11.10.2019 v 17:02