Setkání žákovských parlamentů v ZŠ TGM Borohrádek

Dne 20.3.2019 se v naší základní škole uskutečnilo setkání žákovských parlamentů na téma spolupráce.

Setkání se zúčastnilo třicet zástupců žákovského parlamentu, sedm učitelů, a to ze šesti škol našeho regionu.

Nejdříve jsme si vyzkoušeli, co dokážeme sami a co dokážeme ve dvojici. Poté jsme si na tohle téma pohovořili. Následovala přestávka na občerstvení, po které jsme zástupce parlamentů provedli po naší škole. Po přestávce jsme byli rozděleni do čtyř týmů, ve kterých jsme se museli navzájem představit. Následně jsme si vybrali barvu, se kterou všichni souhlasí. V každé skupince jsme ve čtyřech bodech měli popsat spolupracující tým. Když byli všichni hotovi, vymýšleli jsme názvy našich utvořených skupin. Poté jsme si zahráli hru na zradu a spolupráci, při které se nám nepodařilo uspět. Nakonec zástupci školního parlamentu z Borohrádku představili náš nový školní projekt HeartHeroes. Byli bychom moc rádi, kdyby naši hosté pomohli myšlenku projektu šířit dál i mezi ostatní lidi.

Myslím, že se vše podařilo, a těším se na další podobné setkání.

Děkujeme lektoru Mgr. Tomáši Hazlbauerovi a organizátorům z MAS Nad Orlicí, o.p.s.

Denisa Váleková, členka žákovského parlamentu ZŠ TGM Borohrádek, VIII.A

Mgr. Iva Přibylová | 22.03.2019 v 08:50