Reportáž a informace o projektovém dni 1 Smile Makes 2 Smiles

Naše škola je autorem a koordinátorem mezinárodního projektu eTwinning s názvem 1 Smile Makes 2 Smiles (1 úsměv dělá 2 úsměvy), na němž v tomto školním roce pracují školy z dvanácti evropských zemí. Hlavním cílem projektu je vést žáky k šíření dobré nálady, sdílení radostných okamžiků, uvědomění si významu přátelství a radování se z maličkostí.

Dne 24. února jsme uspořádali projektový den, při kterém se každá třída snažila potěšit jak sebe, tak druhé. Žáci vytvářeli veselou výzdobu školy a tříd, dárky, výtvarné práce, hry, dorty, chlebíčky s úsměvem, přání pro seniory, fotografovali, plnili výzvy, jejichž cílem bylo potěšit druhé, a především se bavili o síle úsměvu. 

Při projektovém dni také vznikl videoklip k písni Happy od Pharrella Williamse. Vzhledem k tomu, že se do natáčení zapojily všechny třídy i většina zaměstnanců školy a video bylo točeno na jeden záběr, nejednalo se o jednoduchý úkol. Díky výborné týmové práci všech zúčastněných jsme však vše zvládli na jedničku, o čemž se můžete přesvědčit sami v níže přiloženém videu.

Projektové aktivity budou pokračovat i v dalších měsících. Žáci se například mohou těšit na pokračování on-line komunikace se zahraničními vrstevníky, videokonferenci s partnerskými školami, navrhování veselých triček či natáčení dalších videí. Těší nás, že díky projektu si žáci ze školy neodnášejí pouze nové znalosti, ale také dobrou náladu a vědomí významu pozitivního přístupu k životu. 

 

Reportáž

Fotografie

Videoklip Happy

Mgr. Michal Přibyl | 28.02.2017 v 22:06