Provoz školy od 12. dubna 2021

Informace k návratu části žáků do školy

Výuka od 12. 4. 2021

Prezenční výuka – 1. a 4. třída

Distanční výuka – 2., 3. a 5. třída

(Následující týden výměna)

Žáci 2. stupně pokračují v distanční výuce.

Testování

U skupin žáků určených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví je přítomnost na prezenční výuce podmíněna účastí na testování.

Testovací dny – pondělí, čtvrtek

Testovací sady LEPU – odkaz na video https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

Žáci 1. – 3. ročníku – možnost asistence zákonného zástupce nebo jiné osoby pověřené zákonným zástupcem

Kdo se nemusí podrobit testování:

1. Kdo doloží negativní výsledek testu provedeného na odběrovém místě (nesmí být starší 48 hodin).
  2. Komu od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem neuplynulo více než 90 dní (toto je nutné prokazatelně doložit).
  3. Po aplikaci druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu či po aplikaci první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo více než 14 dní.

Vstup do budovy

Prosíme o dodržování stanoveného času.

1.třída v 7:40 – 7:55

4.třída v 7:55 – 8:05

Následující týden

AKTUALIZACE ČASU V NOVÉM PŘÍSPĚVKU ZE DNE 15. 4. 2021

Ve dnech testování odcházejí žáci dle vystaveného seznamu a dle pokynů dozoru na příslušná místa, kde testování proběhne. Po samoodběru vzorku je výsledek znám za 15 minut.

V případě pozitivity máme ve škole vyčleněné učebny, ve kterých by žák pod dohledem počkal na zákonného zástupce.

Ochrana dýchacích cest

V základní škole jsou pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci povinni nosit respirátor, žáci jsou povinni nosit alespoň chirurgickou roušku.

Rozvrh

1.třída – každý den do 11:40

4.třída – každý den do 12:35

2.třída – každý den do 11:40

3.třída – každý den do 12:15

5.třída – každý den do 12:35

I nadále platí zákaz zpěvu a tělesné výchovy.

Musíme zaručit homogenitu skupin.

Ranní družina

Dne 12. 4. 2021 (první den testování) od 7 hodin. Na základě průběhu prvního testování vyhodnotíme, zda bude reálné ve dnech testování (pondělí, čtvrtek) zahájit provoz od 6 hodin. Včas budeme informovat.

V ostatních dnech běžný ranní provoz od 6 hodin a odpolední do 16 hodin.

Žáci 1., 2. a 3. třídy – ranní i odpolední družina

Žáci 4. třídy – odpolední družina (v případě potřeby umožníme ráno pobyt v aule na lavičce.)

Stravování ve školní jídelně

Stravování ve školní jídelně - počítáme s žáky na prezenční výuce. Pokud chcete dítě odhlásit (nebo naopak přihlásit dítě na distanční výuce - oběd do jídlonosiče), kontaktujte, prosím, vedoucí školní jídelny paní Kučerovou nejpozději do 9. 4. 2021 do 9 hodin.

Skupinové konzultace žáků 9. tříd

O organizaci budeme informovat. Podmínkou je testování (výjimky viz výše).

Další informace včetně častých dotazů najdete zde.

Mgr. Iva Přibylová | 08.04.2021 v 15:42