Provoz školy v novém školním roce

Vážení rodiče, milí žáci,

blíží se zahájení školního roku 2021/2022, věříme, že bude ve srovnání s předchozími dvěma lety klidnější:-)

Rádi bychom vás seznámili s důležitými informacemi.

1. září 2021

Od 7:40 bude škola otevřena pro žáky 2. - 9. ročníku.

V 8:00 proběhne ve třídách antigenní testování, po kterém bude následovat krátký program.

Od 9:20 bude škola otevřena pro žáky 1. ročníku.

Doprovázející rodiče/prarodiče žádáme o nasazení ochranných prostředků dýchacích cest.

V aule se uskuteční krátký program, po kterém  žáci přejdou do družiny. Třídní učitelka bude hovořit s rodiči.

Žáci 1. ročníku se podrobí screeningovému antigennímu testování 2. září 2021 (v aule, možná přítomnost doprovodu).

Další screeningové testování proběhne pro všechny ročníky 6. září a 9. září 2021.

Po skončení screeningového testování bude další testování pokračovat pouze na lokální úrovni v návaznosti na aktuální vývoj místní epidemiologické situace.

Testování nepodstupují žáci, kteří doloží v listinné nebo elektronické podobě podmínky stanovené pro bezinfekčnost:

• 14 dní po dokončeném očkování,
  • prodělané onemocnění covid-19 (do 180 dní od prvního pozitivního testu),
  • negativní výsledek testu na covid-19 z odběrového místa (Ag test ne starší 72 hodin, PCR test ne starší 7 dní).

V případě, že se žák testování nepodrobí, bude se moci účastnit výuky za podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR (nosí roušku nebo respirátor i při výuce, ve ŠJ sedí na vyhrazeném místě, v tělocvičně necvičí, nezpívá, používá určené hygienické zařízení, při jídle musí být 1,5 m od ostatních). Tato opatření budou v platnosti po dobu screeningového testování.

Ve společných prostorách školy nosí žáci i pedagogové ochranné prostředky k zakrytí úst a nosu.

Ve škole budeme nadále dodržovat všechna hygienická pravidla zabraňující šíření onemocnění covid-19 (dezinfekce a mytí rukou, časté větrání a úklid).

V případě, že se u žáka objeví jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, budeme neprodleně kontaktovat zákonné zástupce za účelem vyzvednutí dítěte ze školy.

Nejen z tohoto důvodu prosíme o nahlašování veškerých změn v kontaktech.

Věříme, že vše společně zvládneme:-)

Iva Přibylová

Mgr. Iva Přibylová | 26.08.2021 v 16:47