Projektový den HeartHeroes

Poslední lednový den byl ve znamení dobré nálady nejen z končícího prvního pololetí.

Současný školní rok je spojen s mezinárodním eTwinningovým projektem HeartHeroes, který organizuje naše škola. O projektu jsme již několikrát informovali - jeho hlavní myšlenkou je konání dobrých skutků, pomoc druhým či rozvíjení sama sebe.

Během letošního projektového dne žáci tvořili plakáty se zajímavým poselstvím v českém nebo anglickém jazyce, upozorňovali na nutnost ochrany přírody, vyprávěli si o rodině i o zvířatech. Cílem bylo také potěšit a poučit mladší spolužáky - šesťáci vytvořili pro prvňáky foukací formulky, které jim předvedli a poté předali. Žáci 9.A připravili na školním hřišti několik stanovišť planetární stezky, a tak mohli mladší žáci putovat mezi planetami a zodpovídat dotazy deváťáků. (Ti byli po více než dvou hodinách pobytu venku hodně promrzlí...). Nejen starší dělali radost mladším - žáci 8.B svými přáníčky brzy potěší seniorky v borohrádeckém domově důchodců.

Při projektovém dnu nemohlo chybět natáčení společného videoklipu na jeden záběr. Letošní natáčení se uskutečnilo v přízemí školy a opět k němu patřily úsměvy a dobrá nálada, o čemž se můžete přesvědčit na fotografiích a také na videu:-). 

Mgr. Iva Přibylová | 31.01.2019 v 17:18