Projektový den Challenge!

Letošní projektový den byl plný výzev.

ZŠ TGM Borohrádek ve školních letech 2015 – 2017 společně se školami v Polsku, Turecku, Chorvatsku a Portugalsku pracuje v rámci programu Erasmus+ na projektu Challenge! (Výzva!) Tomuto tématu odpovídal letošní projektový den konaný 23. března 2016.

Žáci společně se svými učiteli vymýšleli a plnili celou řadu výzev. K naší škole již neodmyslitelně patří spolupráce starších a mladších žáků. Třeťáci si pro nejmladší spolužáky připravili pohádkovou stezku, na které prvňáčci plnili pohádkové úkoly. Šesťáci si připravili několik fyzikálních a chemických pokusů, které předvedli žákům prvního stupně, a žáci 8. B vytvářeli pro mladší učební pomůcky.

Další třídy zaměřily pozornost na seniory, osamělé či hendikepované spoluobčany. Pro ně žáci vytvořili obrázky a přáníčka.

Během projektového dne žáci vyrobili také ptačí budku, ponožkové papoušky, plakáty s ekologickým námětem, natočili humorná videa a připravili i výstavu hodin včetně vernisáže.

Dařiště – pro někoho možná neznámé slovo, ale pro žáky ZŠ TGM Borohrádek slovo s jasným obsahem. Žáci 8. A si připravili v aule školy stánek, ve kterém jste si mohli něco vzít a kde jste mohli něco darovat.

Projektový den byl přípravou na dubnové mezinárodní setkání pěti zemí v Borohrádku.

Mgr. Iva Přibylová | 23.03.2016 v 17:00