Hlavní menu

Vyhledávání

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
27 28
29
30 31 1 2
3 4 5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18
19
20 21
22 23
24 25
26
27
28
29 30
1 2 3 4 5 6 7

« Předchozí měsíc červen 2019 Další měsíc »

Podporují nás

Lumius AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Projekt Challenge As a Modern Pedagogical Tool pokračuje

V týdnu od 11. 4. do 15. 4. 2016 jsme hostili učitele a žáky ze čtyř zemí.

Po loňském listopadovém setkání zástupců všech partnerských škol u nás v Borohrádku, při kterém jsme upřesňovali detaily spolupráce, jsme v týdnu od 11. 4. do 15. 4. 2016 hostili nejen pedagogy, ale i žáky z Polska, Turecka, Chorvatska a Portugalska.

V neděli 10. 4. hosté postupně přijížděli k naší škole, od které již odcházeli se svými hostitelskými rodinami. S našimi žáky komunikovali již před osobním setkáním.

Pondělní dopoledne patřilo slavnostnímu zahájení v aule školy. Zahraničním hostům jsme předali dárky a představili se v kulturním programu. Následovaly seznamovací hry, při kterých nechyběla legrace. Po obědě jsme vyrazili do hradeckého zábavního parku Tongo. Tady se všichni nejen vyřádili, ale také lépe poznali. Pondělní program jsme uzavřeli procházkou v areálu Kuksu.

Úterý bylo věnováno poznávání Prahy. Navštívili jsme zrcadlové bludiště, petřínskou rozhlednu, Pražský hrad, od kterého jsme zamířili na Karlův most, Staroměstské náměstí, a procházku jsme uzavřeli na Václavském náměstí. Hostům se v Praze moc líbilo.

Středa byla zaměřena na projektovou práci. Žáci pracovali v mezinárodních týmech. Prvním úkolem bylo vymyslet vlajku, jméno družstva a udělat si selfíčko. Poté se týmy snažily vytvořit co nejvyšší novinovou věž. Stěžejním úkolem bylo zjišťování informací o evropských státech. Na chodbě školy byla instalována tzv. interaktivní evropská stezka. Pět partnerských zemí a dalších 25 evropských států (ty se k nám přidaly v rámci eTwinningu) připravily plakát o své vlasti a natočily tříminutové video, které se skrývalo pod QR kódem. Žáci se pohybovali mezi plakátky, pouštěli si videa a zapisovali si informace. Jako doplňující výzva (Challenge) byl let vlaštovky po určené trase či doba letu vytvořeného vznášedla.

Středeční odpoledne jsme nejprve věnovali výletu do Litomyšle, která naše hosty i zásluhou nádherného počasí skutečně nadchla. Z výletu jsme se vraceli do krásně vyzdobené školy, kde bylo již vše připraveno na mezinárodní večer. Po vyhlášení výsledku dopolední soutěže se jak zahraniční hosté, tak hostitelské rodiny mohli podívat na natočená videa, zahrát si stolní fotbálek, stolní tenis či si prohlédnout výstavky jednotlivých zemí včetně připravených modelů českých hradů a zámků.

Ve čtvrtek jsme vyrazili do Hradce Králové. Studenti Pedagogické fakulty UHK si pro nás nejprve připravili exkurzi, při které všichni žáci rozdělení do mezinárodních skupin poznávali nejzajímavější místa Hradce Králové a do pracovních listů doplňovali zjištěné informace. Další skupinka vysokoškolských studentů pro nás měla připravenou prezentaci o České republice spojenou s kvízovými otázkami.

Během pátečního dopoledne jsme se zahraničními hosty zavítali do Mateřské školy Borohrádek. Děti ze všech oddělení MŠ se představily v krátkém programu. Po návštěvě školky jsme se věnovali projektové práci a sportu, odpoledne jsme se vydali do Adršpachu. Ačkoli nebylo počasí moc přívětivé, mohli jsme našim zahraničním partnerům ukázat i přírodní krásy naší země.

Během sobotního dopoledne jsme se museli rozloučit. Loučení ale není na dlouhou dobu, protože se alespoň někteří potkáme v červnu v Polsku.

Projektové setkání v Borohrádku se vydařilo. Naši žáci si našli nové kamarády (někteří se stihli i zamilovat:-)), vyzkoušeli si praktické využití angličtiny a zjistili, že studium jazyka je skutečně důležité. Naučili se ale i některé výrazy v jazycích našich partnerů, kteří nás potěšili snahou naučit se něco česky. Všichni získali informace o dalších evropských zemích. Naši žáci si vyzkoušeli i roli hostitele.

Děkujeme všem sponzorům našeho mezinárodního setkání, všem hostitelským rodinám za jejich péči o zahraniční studenty a děkuji samozřejmě všem pracovníkům školy za pomoc a podporu.

Projektové setkání v Borohrádku podpořili:

  • Město Borohrádek
  • Královéhradecký kraj
  • Univerzita Hradec Králové
  • Lumius, spol. s r. o.
  • Laga Borohrádek s. r. o.
  • P. Pavel Zaujec
  • Stavitelství Kašpar
  • P. Pavel Hajn
  • AVEPO, s. r. o.
  • GIST, s. r. o.  

Ještě jednou děkujeme!!!

Ohlasy žáků

Výměnný pobyt byl senzační. Poznali jsme nové kamarády. Mohli jsme jim ukázat, jak bydlíme my a co děláme, jakou máme školu a fajn učitele. Společně jsme jezdili na výlety a zajímá místa v naší republice. Týden utekl jako voda, stále jsme si měli o čem povídat a program byl opravdu nabitý. Jsem ráda, že si se svou novou kamarádkou z Polska dopisuji, a tak si obě dvě procvičujeme angličtinu. Prožili jsme společně krásný týden. Škoda jen, že to bylo tak krátké. Těším se na další výměnný pobyt.:)

Kateřina Sejkorová

 

Erasmus+ pro mě byl velká zkušenost, přivedl mi nespočet zážitků, znalostí, ale také jsem poznala mnoho lidí a za tuhle zkušenost bych chtěla moc poděkovat. Doporučuji, jestli se vám někdy taková to příležitost namane, nebojte se ji přijmout. Erasmus bych ohodnotila velmi pozitivně a jsem ráda, že jsem do této challenge šla. Děkuji za dokonalé zážitky.

Sára Pfeifferová

 

U mě bydlela Chorvatka. Byla super, hodně jsme si rozuměly. Jsem ráda, že jsem se do toho projektu přihlásila, protože jsem si zkusila, jaké to je využívat angličtinu nejen ve škole, ale i mimo školu, a uvědomila jsem si, že angličtinu opravdu potřebuju. Měli jsme možnost poznat nové přátele. Vážím si toho, že jsem mohla toto vyzkoušet. :D

Barbora Faltová

 

Bylo to úžasné, protože jsem poznal plno kamarádů z jiných zemí, naučil jsem se více angličtiny, ale hlavně mě bavily výlety jako třeba Adršpach, Praha, Tongo a mnoho dalších. Nejvíce se těším na další setkání někde v cizině.

Petr Šrámek

 

Projektové setkání v ČR se mi opravdu moc líbilo! Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit tak skvělého projektu, jako je tento. Poznala jsem skvělé přátele, se kterými mám pouto na celý život, dále jsem si zdokonalila angličtinu a poznala spoustu zajímavých míst v naší zemi. Už se nemůžu dočkat dalšího setkání a těším se, až se se všemi znovu setkám. Děkuji za možnost se zúčastnit.

Martina Krejčíková

 

Byl to můj první projekt a musím přiznat, že to bylo úplně super. Naučila jsem se líp anglicky a poznala nové přátele a moc se těším, až pojedu na výměnný pobyt do jiného státu. Kdybych to ale měla zhodnotit body 1-10, napsala bych 10, protože to tento projekt nejlépe vystihuje.

Kateřina Kubová

 

Tento projekt byl můj první a moc se mi líbil. Jsem rád, že jsem si vyzkoušel angličtinu v praxi. Poznal jsem spoustu nových kamarádů, zjistil něco o jejich kultuře. Doufám, že takovýchto projektů bude více.

Lukáš Černý

 

Projektové setkání Erasmus+ bylo velmi dobré. Poznali jsme nové lidi. Chorvati, Turci, Poláci a Portugalci byli velmi hodní. Zážitky máme na hodně dlouhou dobu. Kdybych se mohla znovu zapojit do takovéhoto projektu, tak se určitě zapojím - takovéto zážitky a zkušenosti se moc neopakují.

Jana Rampasová 

 

Z projektu jsem získal skvělé zkušenosti ohledně anglického jazyka, ale u toho to zdaleka nekončí. Mít doma cizince svého věku a starat se o něj je velké plus pro mou budoucnost. Každý den jsme podnikli něco jiného podle předem připraveného programu. Díky projektu jsem poznal skvělé lidi z celé Evropy, na které bych jinak těžko narazil. Ke sblížení nám hodně pomohl výlet do Litomyšle, kde jsme byli na dvě hodiny vypuštěni samostatně jen s mapkami. Sami jsme čelili všem nástrahám Babylonu. Na mně, jako jedinému tuzemskému ze skupinky, ležel úkol ostatní provést po městě. Úkolu jsem se zhostil zodpovědně a mohu s jistotou říci, že cizinci viděli to nejlepší z Litomyšle. Nakonec mi nezbývá nic jiného než celý projekt kladně ohodnotit. 

Vojtěch Cikán

Mgr. Iva Přibylová | 18.04.2016 v 19:18