« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Otevření zrekonstruovaného sportovního areálu

Jsme rádi, že po dlouhém omezení sportování ve školách se můžeme ke sportu vrátit – navíc v krásném modernizovaném areálu.

V pátek 10. září se v dopoledních hodinách uskuteční slavnostní otevření hřiště. Na programu budou míčové hry pro žáky druhého stupně či sportovní atrakce pro žáky prvního stupně a děti z místní mateřské školy. Všichni se také budou moci zapojit do Zátopkovy štafety.

Ve spolupráci s městem Borohrádek rovněž připravujeme otevření hřiště pro veřejnost.

Rekonstrukce našeho sportoviště proběhla v rámci programu Podpora rozvoje regionů 2019+ Ministerstva pro místní rozvoj a nemohla by se uskutečnit bez finančního podílu města Borohrádku. Celkové výdaje na rekonstrukci činily 5 191 152 Kč.

Původní běžecký ovál s hlinito-škvárovým povrchem bez odvodnění byl nahrazen sportovním dvouvrstvým povrchem Conipur (elastický polyuretanový povrch). Nyní není třeba řešit válcování, odstraňování plevele ani nepříjemná zranění po pádu na škváru, a navíc se i při velkém dešti voda bez problému na novém povrchu vsakuje.

Na běžecký ovál navazuje prostor pro skok do dálky. Kvalitní odrazové prkno se bude na zimní období ukládat.

Původní asfaltové hřiště z roku 2004 získalo novou podobu s kvalitními parametry – zrekonstruovaná sportovní plocha s jednovrstvým povrchem Conipur je určena především pro malou kopanou, volejbal, nohejbal, basketbal a tenis. Oplocení multifunkčního hřiště tvoří zelená síť.

Ve sportovním areálu nechybějí ani lavičky či moderní pítko, svah mezi multifunkčním hřištěm a běžeckým oválem byl osázen keříky a květinami, v plánu je také osvětlení.

Město Borohrádek pamatovalo i na přilehlé plochy, na které byla položena zámková dlažba. Žáci a učitelé tak získali další prostor pro možnou výuku venku.

Sportoviště budou využívat žáci a po skončení provozu školy a o víkendech také veřejnost.

Mgr. Iva Přibylová | 07.09.2021 v 15:43