Omezení v dopravě

Oprava silnice I/36

Informace MěÚ Borohrádek

Oprava silnice I/36 - stávající povrch silnice bude v opravovaných úsecích v tl. 170 mm odfrézován a podkladní vrstva bude recyklována za studena. Oprava je navržena v souladu s diagnostickým průzkumem vozovky. Budou při ní vyměněny i silniční obruby a částečně předlážděn přilehlý chodník. Oprava proběhne ve dvou, na sebe navazujících etapách.

I. etapa zahrnuje úsek od křižovatky u mostu přes Tichou Orlici, včetně odbočky na Šachov, po nádrž na náhonu u malé vodní elektrárny. Zahájení prací plánuje zhotovitel na pondělí 17. dubna 2023 (nejpozději však do 24. dubna 2023) a budou trvat do neděle 21. května 2023.

Úsek bude uzavřen pro veškerou dopravu (včetně silnice II/317 na Šachov). Po dobu první etapy bude umožněn provoz veškeré dopravy pouze ze Zámlýní směrem na Čestice. Směrem do města se dostanou pouze pěší a cyklisté, pro které bude vytvořen koridor. Pro parkování osobních automobilů rezidentů bydlících na Zámlýní bude po dobu stavby za mostem vyznačeno místo umožňující jejich odstavení.

II. etapa zahrnuje úsek od konce nádrže u malé vodní elektrárny na Zámlýní nad značku konec obce – zahájení prací bude pravděpodobně v neděli 21. května 2023 a jsou naplánované do neděle 9. července 2023.

Při této etapě bude pro veškerou dopravu průjezdný pouze úsek ze Zámlýní směrem do města, silnice I/36 směrem na Čestice bude uzavřena. Otevřena naopak již bude silnice II/317 od mostu přes Tichou Orlici směrem na Šachov.

Informace KÚ Královéhradeckého kraje

Zdelov – uzavírka má dopad na odpolední spoj 650612/11, který neobslouží zastávky Zdelov, Moravsko, a Zdelov, koupaliště, na linkách 200 a 223 drobná časová korekce.

Borohrádek – z časových důvodů většina spojů nebude zajíždět dočasně do zastávky Borohrádek, žel. st., aby mohly být zajištěny další přestupní vazby po trase. K vlaku, který používají školáci z Čermné nad Orlicí pro dopravu do školy do Holic, přípoj zajištěn přímo u železniční stanice. Na linkách 200, 223 drobné časové korekce, na lince 650612 dočasná změna trasy viz níže, z Borohrádku odjede pouze 1x, a to v 14:10 z autobusové stanice a ve 14:13 od školy.

Čermná nad Orlicí – linka 200 zastaví mimořádně na zastávce Čermná nad Orlicí, Malá Čermná, pošta. Na lince 650612 dochází k dočasné změně trasy viz níže, na lince 661223 dochází ke změně trasy, jede z Kostelce nad Orlicí přes Šachov a Čermnou nad Orlicí a zpět.

V termínu od 17.4. do 21.5. bude uzavřena křižovatka komunikací I/36 a II/317 u mostu v Borohrádku. Z tohoto důvodu dojde k odklonu autobusů přes Čermnou nad Orlicí.

Linka 650612 neobslouží spojem 11 zastávky Zdelov, Moravsko, a Zdelov, koupaliště. Tento spoj pojede ve výše uvedeném termínu ve 14:10 z Borohrádku, aut. st., pokračuje kolem školy a zastávkově přes zastávky Čermná n. Orl., Malá Čermná, hřiště - Čermná n. Orl., Malá Čermná, pošta - Čermná n. Orl., Velká Čermná, ObÚ – Borohrádek, Šachov – Zdelov, ObÚ – Borohrádek, Šachov – Čermná n.Orl., Velká Čermná, u lesa a dále po své trase.

Linka 661223 je vedena ze Šachova přes zastávky Čermná n. Orl., Velká Čermná, ObÚ – Čermná n. Orl., Malá Čermná, pošta – Čermná n. Orl., Malá Čermná, hřiště – Borohrádek, škola – Borohrádek, aut. st. a zpět.

Linka 200 je vedena odklonem přes Čermnou nad Orlicí, mimořádně bude stavět na zastávce Čermná n. Orl., Malá Čermná, pošta. Většina spojů z důvodu snahy o zachování přípojů v Holicích, Kostelci nad Orlicí, Vamberku a Rychnově nad Kněžnou neobslouží zastávku Borohrádek, žel. st.

Výlukový jízdní řád Holice - Borohrádek - Horní Jelení

Výlukový jízdní řád Kostelec nad Orlicí - Borohrádek - Čermná nad Orlicí

Výlukový jízdní řád Rychnov nad Kněžnou - Kostelec nad Orlicí - Borohrádek - Holice - Pardubice

Mgr. Iva Přibylová | 13.04.2023 v 19:15