« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Nová škola v Etiopii i díky naší pomoci

Naše škola v červnu 2014 uspořádala charitativní Běh pro Afriku, jehož cílem bylo přispět organizaci Člověk v tísni na výstavbu další školy v Etiopii. Nyní jsme obdrželi tento e-mail a fotografie.

Chtěl bych všem učitelům a studentům ZŠ TGM Borohrádek poděkovat za podporu Člověka v tísni. Díky darům, které se podařilo vybrat také mezi vašimi žáky, jsme na konci ledna otevřeli už šestnáctou školu na jihu Etiopie. Stojí ve vesničce Sorge Tuka nedaleko Alaby.  Zahajovacího ceremoniálu se účastnily stovky lidí a atmosféra byla vynikající.

Kolegové si s místními dětmi užili spoustu legrace, společně psali vzkazy na tabuli a natočili také krátké video. Na závěr děti zapózovaly s logem vaší školy. Výsledek posílám v příloze. Budeme rádi, když fotku přepošlete žákům i rodičům. Od pana ředitele máme vyřídit poděkování a srdečné pozdravy!

Místní lidé si nové školní budovy, lapačů na vodu a latrín velmi váží. Původní školní budovy si totiž komunita postavila sama jen z hlíny, kamení a klacků. Ty postupně chátraly kvůli rozmarům počasí a také kvůli tomu, že kapacita tříd nestačila zdaleka pro všechny děti. Také díky vaší podpoře teď v Sorge mohou chodit do školy i děti, které se sem dříve nevešly.

Ještě jednou moc děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na viděnou na příštím Běhu pro Afriku!

S přátelským pozdravem

Jakub Čejchan

Koordinátor péče o dárce

Člověk v tísni, o. p. s.