Návrh na uvolnění škol a školských zařízení

Ministr školství představil návrh na uvolnění škol a školských zařízení.

Vážení rodiče, děvčata a chlapci,

ministr školství Robert Plaga představil na včerejší a dnešní tiskové konferenci režim, v jakém se budou otevírat školy.

Žákům prvního stupně bude od 25. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost ve škole. Docházka nebude povinná.

Pokud rodič bude chtít dítě do školy umístit, bude muset dodat i čestné prohlášení, že nesplňuje kritéria rizikovosti a že v domácnosti ani nežije s nikým, kdo daná rizika naplňuje. Jedná se o lidi s chronickými onemocněními, oslabenou imunitou a osoby ve věku 65 let a více.

Doporučení:

• maximálně 15 dětí ve skupině (jedno dítě v lavici)
  • bez možnosti měnit složení skupiny
  • roušky doporučeny (o případném ne/nošení rozhodne vyučující)
  • roušky povinné ve společných prostorách

Přijímací zkoušky na SŠ, které by se měly uskutečnit v červnu, představují velké epidemiologické riziko. O termínu a způsobu jejich realizace bude teprve rozhodnuto.

O fungování školních jídelen rozhodnou hygienici na základě toho, zda v nich půjde realizovat potřebná opatření snižující rizika nákazy.

Ministr Plaga odhadoval, že do konce dubna připraví podrobnější podklady, kterými se budeme moci řídit.

V každém případě začínáme pracovat na scénářích, jak nejlépe vše zorganizovat. Včas vás budeme informovat.

Mgr. Iva Přibylová | 15.04.2020 v 15:58