« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Naše škola o prázdninách

Letní prázdniny pravidelně využíváme nejen ke generálnímu úklidu, ale i k vylepšování školní budovy. Žáci, kterých by v tomto školním roce mělo být 270, se mohou těšit na další nově vymalované učebny či na nové vertikální žaluzie v aule - ty jsou prvním krokem k možnosti promítání v tomto prostoru. Moderní změny čekají na strávníky školní jídelny. Během prázdnin byl v kuchyni instalován elektrický konvektomat, který vaří, peče, smaží i griluje. Místo starých a často opravovaných výdejních okének jsou namontovány bílé rolety a nová je i deska výdejního pultu. Během prázdnin jsme pro žáky nakoupili další dotyková zařízení.

Prázdniny využíváme rovněž pro přípravu novinek pro následující školní rok. Jednou z nich bude elektronická žákovská knížka a elektronická třídní kniha. Rodiče se nemusejí obávat žádné rychlé změny. Celý školní rok budeme tyto dokumenty vést ještě i v listinné podobě. Čerstvou novinkou je schválení naší projektové žádosti, tzv. Šablon II. V rámci projektu Zlepšování vzdělávání na ZŠ TGM Borohrádek II (Operačního program Výzkum, věda a vzdělávání) budeme během dvou školních let čerpat 1 020 014 Kč, a to na další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti osobnostně sociálního rozvoje a jejich vzdělávání pomocí supervize, na tandemovou výuku, na doučování žáků ohrožených školním neúspěchem, na čtenářský klub, klub komunikace v cizím jazyce, na kariérové poradenství a na projektové dny ve školní družině. Samozřejmě připravujeme i další eTwinningový projekt, při kterém budou moct žáci zábavnou formou využívat angličtinu při komunikaci se zahraničními vrstevníky, den otevřených dveří, vánoční akademii, projektový den, Zlatého slavíka a další tradiční i nové akce.

Mgr. Iva Přibylová | 30.08.2018 v 18:44