Možnost osobní přítomnosti žáků 9. tříd ve škole

Obnovení osobní přítomnosti ve škole a její podmínky

Vážení rodiče,

vláda svým usnesením č. 491 ze dne 30. 4. 2020 umožňuje žákům 9. ročníků, kteří se připravují na přijímací zkoušky, osobní přítomnost ve škole.

Docházka nebude povinná, bude probíhat ve skupinách v maximálním počtu 15 žáků. Složení skupin je neměnné po celou dobu.

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy v případě žáků 9. ročníku do 7. 5. 2020 do 10 hodin, a to třídním učitelům prostřednictvím platformy Bakaláři či e-mailem.  Organizace výuky záleží na počtu přihlášených žáků.

Výuku zahájíme v týdnu od 11. 5. 2020. Předběžně plánujeme dvě setkání týdně.

Podrobný materiál MŠMT Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 najdete zde.

Při prvním vstupu do školy předloží žák čestná prohlášení vyplněná a podepsaná zákonným zástupcem. Čestná prohlášení obsahují:

• písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví a
  • písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.).

Pokud toto zákonný zástupce nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Čestné prohlášení je ke stažení zde.

Zpracováváme přesné pokyny k pohybu před budovou, ve třídě či ve společných prostorách. Pokyny a pravidla budou včas zveřejněna na webových stránkách školy.

Mgr. Iva Přibylová | 04.05.2020 v 11:49