« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Mezinárodní turnaj v kin-ballu

Další sportovní úspěch v tomto sportu

Ve středu 11. října 2017 se naše škola zúčastnila mezinárodního turnaje v kin-ballu v Hradci Králové. Na turnaj se přihlásilo celkem dvacet týmů z nichž čtyři přijely z Mnichova, dva z německého Neustadtu a dva vynikající týmy ze slovenského městečka Vrbové. Naše škola už několik posledních let dokazuje, že se s ní na žákovských turnajích musí počítat jako s jedním z favoritů. Na mezinárodním turnaji, který kin-ballovou sezonu otevírá, se nám však až do letošního roku nedařilo.

Do úvodních zápasů základní skupiny jsme, i přes velkou konkurenci týmů z Pardubic, Hradce a Liberce, vstoupili velmi dobře. Ve třech zápasech jsme vyzvali dva týmy z Mnichova, jeden tým z Prahy, Hradce Králové a technicky velmi zdatný tým z Pardubic. Všechny tři zápasy jsme vyhráli a díky skvělým výkonům všech našich hráčů, tak postoupili do bojů o finále. V semifinálovém zápase jsme narazili na velmi vyspělé týmy z Liberce a slovenské Vrbové, na které jsme po bojovném výkonu nestačili. Naši “Letci” ve složení Elen Semrádová, Áďa Chudobová, Terka Hejná, Anička Haladová, Eliška Dudová, Tomáš Fuchsa, Dan Kopsa a Lukáš Sazima dosáhli na skvělé čtvrté místo a konečně se tak výsledkově prosadili i na mezinárodním turnaji. Před naším týmem Letci Borohrádek se z českých škol umístila pouze liberecká, a tak se můžeme těšit na celorepublikový turnaj, kde se budeme snažit vylepšit už tak vynikající druhé místo z minulých let.

Mgr. Tomáš Hurdálek

Mgr. Iva Přibylová | 16.10.2017 v 15:49