Lyžařský výcvik 2020

Tentokrát v Jizerských horách

Pod dohledem Muhua

Na letošní lyžařský výcvik jsme se poprvé vypravili do Jizerských hor. Ne že by se nám v Krkonoších nebo v Orlických horách nelíbilo, ale jako lákavější varianta se nabízel penzion U Špičáku v Albrechticích v Jizerských horách, kousek od Tanvaldského Špičáku (803 metrů nad mořem), a to v měsíci únoru (vzhledem k bláznivému počasí, větší jistota sněhu). Ubytování bylo velmi příjemné - ani luxusní (Harrachov), ani bojové podmínky (Deštné v O. h.), milý personál (včetně mazlivé retrívřice), dobrá dostupnost sjezdovek a slušné sněhové podmínky.

Kromě čtyř intenzivních lyžařských dnů ozdobených obrovskými pokroky začátečníků pod taktovkou Anetky a Martinky jsme se také podívali po okolí Albrechtic. Vystoupali jsme po turistické cestě na Tanvaldský Špičák (během bouře Sabina, která minula snad jediné místo v ČR - Albrechtice v J. h.), navštívili jsme nestarší továrnu na výrobu dřevěných hraček - Detoa, podnikali dobrovolné výběhy na okolní kopečky (děkuji za společnost Pavlovi:-)). Každý večer probíhaly rovněž aktivity v rámci celolyžákové soutěže.

Díky uvědomělé partě našich žáků, péči zdravotnice a celkově rozumnému přístupu všech se můžeme pochlubit následujícími počty: 0 zraněných, 0 nemocných, pouze 1 zlomené srdce, 28 lyžařů a 3 hrdí instruktoři. Doufám, že si to všichni užili minimálně tak jako já:-).

Pozn.: Muhu je strážce Jizerských hor, kterého vyčarovali vládci sousedních pohoří - Krakonoš a Rampušák.

Bc. Ondřej Sitka

Mgr. Iva Přibylová | 01.03.2020 v 18:44