Jsme opět vicemistry ČR v kin-ballu

Po hladkém postupu z krajského finále v kin- ballu v kategorii starších žáků stála dne 24. 4. 2017 před týmem Základní školy T. G. Masaryka zkouška náročnější – utkat se s nejlepšími kin-ballovými družstvy z celé České republiky a pokusit se konečně vybojovat mistrovský titul. Žáci tuto událost napjatě očekávali a tvrdě trénovali, aby ve velké sportovní konkurenci v pražské hale TJ Chodov obstáli.

Podobně jako v loňském roce náš tým starších žáků nastoupil proti výběrům z těch největších měst ČR jako Praha, Brno, Pardubice aj. Turnaj jsme zahájili výhrou a v podobném duchu jsme i pokračovali. Ze základní skupiny jsme postoupili z prvního místa. Vítěznou euforii brzy vystřídala koncentrace na zápas nejdůležitější - finále. Do rozhodujícího zápasu jsme nastoupili proti Hradci Králové a Praze. Borohrádecký tým si vybral slabou chvilku v nejméně vhodný okamžik, kterého využil dobře sehraný hradecký tým, a obhájil tak své prvenství z loňského roku. Nás už čekal "pouze" pětibodový rozstřel o druhé místo. Ten jsme nezahájili vůbec dobře a pražští konkurenti brzy získali náskok 4:1. Pouhý jeden bod soupeře nás dělil od nechtěného třetího místa. V tento moment naši žáci předvedli obdivuhodný obrat, zvítězili 5:4 a stali se již potřetí v řadě vicemistry republiky v kin-ballu.

Velké díky patří Kateřině Kubové, Adéle Dvořákové, Aléle Vackové, Elišce Malé, Karolíně Patricii Urbánkové, Matěji Nyčovi, Jaromíru Vondruškovi, vicemistrům České republiky v kin-ballu.

Ondřej Sitka

Mgr. Michal Přibyl | 05.05.2017 v 15:27