Jarní putování

Sobotní pochod

V sobotu 21. 5. 2022 se uskutečnil pochod Jarní putování s naší ZŠ. I přes noční bouři a silný celodenní vítr vyrazily děti s rodiči na 7,5 km dlouhý okruh se stanovišti s úkoly. 

Po cestě si všichni vyzkoušeli zručnost na překážkové dráze, skládali tetris a využili své znalosti o třídění odpadu. V Šachově poznávali věci pohmatem, řešili záludnosti hlavolamů a měli zde i možnost malého občerstvení. Využito bylo také zdejší dětské hřiště:) 

Po vyznačené cestě se všichni vydali do lesa, který je přivítal krásnými paloučky prosvícenými sluncem, za zvířátky, jejich stopami a poznáváním pohádkových postaviček. Vyzkoušeli si svoji zručnost v “lovení míčů” gymnastickými kruhy nebo netradiční hod na terč. 

V cíli na účastníky čekaly pamětní listy a medaile, malování na obličej, občerstvení i výborné domácí buchty nebo jablka v županu. Celou akci provázela hudba a možnost zahrát si na školním hřišti kuželky, zakroužit si kruhy nebo vyzkoušet svoji sílu v přetahování lanem.

Jarní putování se tak stalo příjemně stráveným sobotním dopolednem v přírodě.

Děkujeme všem, kteří se  zúčastnili pochodu a podpořili nás v tak v naší činnosti, a žákům deváté, osmé, sedmé a šesté třídy za jejich pomoc s organizací.

Těšíme se na další nové zážitky s vámi všemi!!!:)


Martina Rückerová

Mgr. Iva Přibylová | 23.05.2022 v 09:13