Informace k návratu žáků do školy od 30. 11. 2020

Informace nejen pro rodiče

Vážení rodiče,

informujeme vás o organizačních opatřeních v souvislosti s návratem žáků od 30. listopadu 2020.

Celý 1. stupeň (1. – 5. ročník) – prezenční výuka dle rozvrhu

9.A, 9.B – prezenční výuka dle rozvrhu s vyznačenými vyučovanými předměty v původně dělených hodinách

Zbývající třídy 2. stupně – rotační výuka:

6.B, 7.B, 8.B – prezenční výuka v týdnu od 30. 11. do 4. 12.2020

6.A, 7.A, 8.A – distanční výuka v týdnu od 30. 11. do 4. 12. 2020

Třídy 6., 7. a 8. ročníku se po týdnu v prezenční výuce obměňují.

V době distanční výuky žáci vypracovávají zadané úkoly a jsou přítomni na online hodinách dle stanoveného rozvrhu.

Rozvrh prezenční výuky s vyznačenými vyučovanými předměty v původně dělených hodinách

Hudební výchova a tělesná výchova

Zpěv a sportování jsou zakázány - výuka hudební teorie, pobyt venku apod.

Školní družina

Provoz školní družiny je možný při zachování homogenity skupin, což je velmi limitující podmínka pro personální zajištění.

Vážení rodiče, pokud je to jen trochu možné, prosíme o zvážení, zda je pobyt ve školní družině pro vaše dítě bezpodmínečně nutný.

Ranní družina bude v provozu, odpolední družina je určena pro žáky 1., 2. a 3. třídy. S rodiči starších žáků individuálně jednáme. Děkujeme za pochopení a vstřícnost při jednání.

Vstup do budovy

1.tř. a 2.tř. v 7:40 – 7:45

3.tř. a 4.tř. v 7:50 – 7:55

5.tř. a třídy 2.stupně – vzhledem k dojíždění nelze stanovit jednotný čas pro celou třídu. Z tohoto důvodu bude umožněn žákům těchto tříd vstup do šatny od 7:40, a to za podmínky, že v šatně je maximálně 20 osob dodržujících rozestupy a jsou otevřena okna.

Ochrana nosu a úst

Ochrana nosu a úst je ve všech prostorách školy povinná. (Ve výjimečných případech, kdy je nutné, aby žák viděl na ústa učitele, může vyučující použít ochranný štít, pokud je dodržena vzdálenost minimálně 2 m od žáků.)

Žáci mají minimálně dvě roušky a sáček na jejich uložení.

Stravování ve školní jídelně

Žáci mající prezenční výuku se stravují ve školní jídelně (organizační opatření při čekání na výdej stravy, při výdeji stravy a její konzumaci). Ke stravování jsou tito žáci automaticky přihlášeni. V případě nezájmu o školní stravování je třeba obědy odhlásit.

Žáci vzdělávající se distančním způsobem mají nárok na dotovaný oběd. Oběd se odebírá formou take-away, je třeba uhradit poplatek (8 Kč) za jednorázový obal. Ke stravování se musí ale přihlásit.

Větrání, pobyt venku

Větrání probíhá o přestávkách, uprostřed každé hodiny, popřípadě každých 30 minut.

Pobyt venku je doporučen místo tělesné výchovy a může být zařazen i do výuky jiných předmětů.

Prosíme, pamatujte na vhodné oblečení.

Těšíme se na setkání s žáky:-)

V případě jakýchkoli dotazů se na nás můžete obrátit.

Iva Přibylová

Mgr. Iva Přibylová | 24.11.2020 v 17:00