HeartHeroes už nejen na naší škole

ZŠ TGM Borohrádek v letošním školním roce organizuje mezinárodní projekt eTwinning s názvem HeartHeroes - Hrdinové s dobrým srdcem. Nyní se do projektu můžete zapojit i Vy.

Projekt HeartHeroes, v rámci kterého spolupracujeme s osmi dalšími evropskými školami, od začátku přináší všem zapojeným řadu krásných okamžiků. Hrdinové s dobrým srdcem totiž dělají radost druhým, pomáhají a také rozvíjejí sebe samotné. V naší škole jsme se shodli, že by byla škoda, aby projekt probíhal pouze na jedné české škole a zapojených zahraničních školách. Proto jsme společně vymysleli, jak HeartHeroes rozšířit v České republice mezi širokou veřejnost.

Žáci pracují na různých aktivitách - například projekt prezentují veřejnosti, tvoří propagační a další potřebné materiály, podílejí se na vytváření koncepce celého projektu či obsahu pro sociální sítě. Některé činnosti probíhají v rámci výuky, žáci se ale také práci na projektu věnují po skončení výuky, ve svém volném čase nebo např. v rámci odpoledního semináře spojeného s přespáním ve škole.

Jak tedy projekt pro veřejnost funguje? Cílem je prostřednictvím laskavosti, dobrých skutků a nezištné pomoci přinášet do každodenního života více radosti, lásky a porozumění mezi lidmi. Princip je jednoduchý. Lidé jsou motivování k tomu, aby udělali dobrý skutek (na webových stránkách HeartHeroes je již přes 50 nápadů) a obdarovanému zároveň věnovali motivační kartičku vytvořenou žáky (ke stažení z webu HeartHeroes), která vybízí k uskutečnění dalšího skutku a vytvoření řetězce dobrých skutků. Vše je také propojené přes sociální sítě, díky čemuž mohou lidé sdílet své dojmy a vzájemně se inspirovat.

Projekt pro veřejnost startuje v pondělí 25. 3. 2019. Budeme moc rádi, když se k nám přidáte. Zapojit se může kdokoliv - jednotlivci, rodiny, spolky, organizace, školy... Také oceníme, pokud nám pomůžete s jakoukoli formou sdílení projektu HeartHeroes. Děkujeme :-)

Více najdete na níže uvedených odkazech.
Stránka HeartHeroes na Facebooku: www.facebook.com/heartheroescz
Profil na Instagramu: www.instagram.com/heartheroescz

Tým HeartHeroes ZŠ TGM Borohrádek

Žáci s motivačními kartičkami, které vytvořili při odpoledním semináři spojeném s přespáním ve škole.

Mgr. Michal Přibyl | 20.03.2019 v 14:44