Hlavní menu

Vyhledávání

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
27 28
29
30 31 1 2
3 4 5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18
19
20 21
22 23
24 25
26
27
28
29 30
1 2 3 4 5 6 7

« Předchozí měsíc červen 2019 Další měsíc »

Podporují nás

Lumius AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

HeartHeroes pomohli Centru Orion

Jak jsme již informovali dříve, skupina žáků zapojených do projektu HeartHeroes (Hrdinové s dobrým srdcem) se věnovala vyrábění různých ručně dělaných předmětů. Ty pak prodávali ve spolupráci se SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek s cílem získat finance pro rychnovské Centrum Orion, které pomáhá rodinám s dětmi s handicapem.

Na trzích v Borohrádku žáci získali 7 000 korun, výtěžek z prodeje ve svém stánku ve výši 1 000 Kč věnovalo také SRPŠ při ZŠ TGM Borohrádek. Vzhledem k tomu, že nebyly prodané všechny výrobky jak z našeho stánku, tak ze stánku SRPŠ, HeartHeroes prodávali i na předvánočních trzích v Čermné nad Orlicí, kde získali další 2 000 Kč. Zbylé výrobky nabízeli i zaměstancům ZŠ TGM Borohrádek - velká část z nich už přispěla na trzích, ale i tak se podařilo vybrat přes 1 000 Kč. Žáci zapojení do projektu HeartHeroes ve spolupráci se SRPŠ tak pro Centrum Orion získali celkem 11 266 Kč. Centrum Orion děkuje všem, kteří se na získání tohoto příspěvku jakkoli podíleli. Centrum peníze využije na terapii Neurofeedback, která je mimo jiné vhodná i pro žáky s potížemi se soustředěním, s poruchami učení, s hyperaktivitou apod. Tým žáků zapojených do projektu je také pozván na návštěvu Centra Orion.Celý projekt dále přibližuje Pavlína Raková, žákyně 9.B.
Dostala jsem za úkol vysvětlit projekt HeartHeroes (Hrdinové s dobrým srdcem). Pokusím se o to aspoň ve zkratce, protože o tomto projektu by se daly napsat klidně celé stránky. Nejsme ten typ hrdinů, jaký si asi každý představuje. Neumíme létat, lézt jako pavouci a nejsme ani super silní, ale máme dobré srdce. HeartHero může být vlastně úplně každý člověk na planetě. Stačí jen umět pomáhat a snažit se udělat ze světa lepší místo. My jsme se o to pokusili už několikrát a řekla bych, že jsme uspěli. Například jsme se už párkrát vydali do lesů sbírat odpadky, snažíme se dělat radost a pomáhat druhým lidem, chránit přírodu, učit se nové věci a rozvíjet sami sebe. 
 
Také jsme třeba zapojení do projektu Freerice Světového potravinového programu OSN – hrajeme na první pohled obyčejnou vzdělávací hru na internetu. O obyčejnou hru se ale nejedná. Hraním Freerice se totiž nejen učíme například angličtinu, matematiku nebo zeměpis, ale také pomáháme lidem s nedostatkem jídla. Za každou správnou odpověď totiž díky sponzorům získáváme pro lidi v nouzi deset zrníček rýže. A naše mezinárodní skupina HeartHeroes již nasbírala přes 2 miliony zrníček a jsme druhou nejlepší skupinou na světě. 
 
Někteří z nás se také účastnili výzvy, která spočívala v pomoci Centru Orion, které pomáhá handicapovaným dětem. Náš tým tvořil různé ručně vyráběné dárky (dvakrát jsme i vyráběli odpoledne a večer ve škole, ve škole jsme pak přespali a ráno jsme pokračovali ve vyrábění). Přidali se k nám i další lidé – učitelé a bývalé žákyně, babičky z domova důchodců nebo SRPŠ. Naše výrobky jsme pak prodávali na trzích v Borohrádku a v Čermné, také jsme je prodávali našim učitelům. Pro Centrum Orion jsme získali celkem 11 266 Kč. 
 
HeartHeroes organizuje naše škola. Jedná se o mezinárodní projekt eTwinning a jsou do něho zapojeny školy z dalších deseti zemí. Samozřejmě se do tohoto projektu můžete zapojit i vy. Stačí jen chtít pomoci.
 

Mgr. Michal Přibyl | 23.12.2018 v 21:51