G Suite for EDU - nástroje pro on-line výuku

jednotné prostředí pro on-line výuku - informace

Naší škole se podařilo získat trvalou licenci pro G Suite for Education. V praxi to znamená, že jsme získali jednotné prostředí pro on-line výuku. Můžeme tak plně využívat aplikace jako např. Hangouts Meet, Classroom, Gmail, Disk, Dokumenty a mnoho dalších. Zaměstnanci a žáci školy tak mají vytvořené účty pod doménou zsboro.cz.

Učitelé, asistenti pedagoga, ekonomka školy a vedoucí školní jídelny mají vytvořené účty ve tvaru: jmeno.prijmeni@zsboro.cz, žáci pak ve tvaru jmeno.prijmeni@zak.zsboro.cz. Žákům předají do 14. dubna přihlašovací údaje třídní učitelé prostřednictvím Bakalářů, případně způsobem, jakým spolu komunikovali dosud. Primárně se takto záležitost týká žáků druhého stupně, avšak vše je připraveno i pro žáky stupně prvního. (S žáky prvního stupně budeme pravděpodobně řešit, až se vrátí zpět do školy.)

Po obdržení přihlašovacích údajů je nutné se poprvé přihlásit, nejlépe prostřednictvím aplikace Gmail – postup:

• spustit internetový prohlížeč – ideálně Google Chrome – k případnému stažení např. zde: https://bit.ly/33ZZuZv
  • pokud Google Chrome používáte a máte s ním provázaný osobní účet, je dobré se nejprve z tohoto účtu odhlásit (pravý horní roh, většinou se jedná o písmeno nebo obrázek v barevném kroužku);
  • do řádku s adresou zadejte: www.gmail.com
  • zadejte uživatelské jméno, které jste obdrželi od třídního učitele – je ve tvaru: jmeno.prijmeni@zak.zsboro.cz
  • zadejte heslo, které jste také obdrželi od třídního učitele;
  • budete vyzváni k přijmutí licenčního ujednání a zadání nového hesla – heslo prosím dvakrát zadejte a zapamatujte si ho;
  • služba je nastavena.

V případě komplikací pište na e-mail: david.joska@zsboro.cz

Mgr. David Joska | 08.04.2020 v 09:47