Dvě 2. místa v soutěži 5 jazyků na pódiu!

Gratulujeme našim žákům k velkému úspěchu v 10. ročníku jazykově-umělecké soutěže 5 jazyků na pódiu, kterou pořádalo dne 7. 12. 2023 Gymnázium Dr. Emila Holuba Holice pro žáky 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z královéhradeckého a pardubického regionu.

Soutěžilo se ve zpěvu a mluveném projevu. Výkony hodnotily poroty pro příslušné jazyky v čele s rodilými mluvčími.

V Holicích naši školu reprezentovali Tereza Heroldová, Jan Keller a Lukáš Nguyen, kteří si připravili vystoupení v anglickém jazyce.

Terka, žákyně šestého ročníku, vystoupila s písní Valerie od Amy Winehouse. Ač byla mezi soutěžícími nejmladší, dokázala i ve velké konkurenci obsadit druhé místo! Terka porotu jistě zaujala svým hlasovým rozsahem, přesnou intonací, pěveckou technikou, precizní anglickou výslovností i osobním ztvárněním písně.

Sedmáci Honza a Lukáš si připravili rozhovor s názvem Small steps, big impact, ve kterém spolu hovořili o tom, jak každý z nás může přispět k tomu, aby se svět kolem nás stal lepším. I jim se podařilo získat druhé místo! Chlapci dokázali tři a půl minuty poutavě hovořit, přičemž do svého vystoupení začlenili i velmi pokročilé konverzační obraty, idiomy, citáty a inspirativní myšlenky. Porota také ocenila výbornou výslovnost, dramatické ztvárnění a celkovou práci s hlasem.

Terezko, Honzo, Luky, těší nás, že se vám i tímto způsobem vrací vynaložené úsilí, zájem o angličtinu i chuť věnovat se něčemu nad rámec svých povinností. Gratulujeme!

Gymnáziu Dr. Emila Holuba Holice děkujeme za organizaci této soutěže a zároveň závěrečné přehlídky, při které se představili vítězové jednotlivých kategorií.

Mgr. Michal Přibyl | 08.12.2023 v 17:19