« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

ZŠ TGM fakultním pracovištěm

Dne 7. listopadu se uskutečnil Den otevřených dveří naší školy.

První dvě vyučovací hodiny jsme nabídli možnost hospitací. Početnější návštěvy sledovaly vyučování především ve třídách prvního stupně.

Po třinácté hodině nás čekal významný okamžik. Mgr. Václav Víška, Ph.D., statutární zástupce děkana a proděkan pro studijní záležitosti Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, nám předal certifikát s názvem Fakultní pracoviště. Jsme jedinou školu v rychnovském okrese, která se může pyšnit tímto názvem. Co vše toto označení pro nás znamená? Na naši školu mohou přicházet studenti Pedagogické fakulty jak na průběžnou, tak na souvislou praxi. Učitelé naší školy společně s univerzitními pedagogy mohou vytvářet odborné články. Publikace Videotvorba ve škole, která byla vytvořena v rámci projektu Školní televize jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí, je hodnocena jako podpora rozvoje vědy a výzkumu. Zkušenosti se zaváděním videotvorby do výuky i s fungováním naší Školní televize budeme moci každoročně předávat učitelské veřejnosti při Pedagogických dnech pořádaných v Hradci Králové.

Tohoto ocenění naší práce si velmi vážíme.

V odpoledních hodinách přicházela nejen rodičovská veřejnost na prohlídku školy doplněnou o další program. Návštěvníci mohli pracovat s keramickou hlínou, sportovat, sledovat příspěvky Školní televize, vyzkoušet si různé fyzikální pokusy či soutěžit ve znalostech o škole. Během procházky po budově školy si naši hosté prohlíželi výtvarné práce žáků i různá ocenění, která jsme získali. Obdivovali moderní techniku či nově vybavenou místnost školní družiny.

Získané ocenění a milé zápisy v návštěvní knize nás povzbuzují k další práci.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Mgr. Iva Přibylová | 07.11.2012 v 18:20