Čarovný les

Ohlédnutí za akcí školy

Ve středu 26. června 2024 se v Borohrádku odehrál napínavý příběh. 

Zlá čarodějnice Morgana vzala hodné lesní čarodějce Alvíně její kouzelnou moc a zlým kouzlem ovládla celý les. Naštěstí se do boje za záchranu Alvíny a celého borohrádeckého lesa pustily odvážné děti z mateřské školy a z 1., 2. a 3. třídy naší školy. 

Dopoledne postupně přicházely ke Kouzelné lesní bráně, kde je s radostí a vtipem přivítala copatá Pipi Punčocha. Po správné odpovědi na její hádanku mohly děti spolu s průvodci projít Kouzelnou branou na dobrodružnou cestu Čarovným lesem.

Na jedenácti stanovištích na děti čekaly různé úkoly a výzvy, které musely splnit, aby porazily zlou Morganu. S každým splněným úkolem její moc slábla a vracela se zpět k čarodějce Alvíně. Při plnění úkolů se statečné děti potkaly s různými pohádkovými postavami, jako byli čarodějka Alvína, Ježibaba s Jeníčkem a Mařenkou, loupežníci, chipmunkové, víly Zvonilky, Fiona, Mickeyho klubík, Pat a Mat, lesní elfky, pirátky a kovbojové. 

Cesta nebyla jednoduchá, ale s odvahou, důvtipem a vzájemnou spoluprací se jim podařilo všechny úkoly splnit, porazit Morganu, zrušit kletbu nad celým lesem a Alvíně vrátit její kouzelnou moc.

S odměnou pak na děti čekala ohnivá žena s vílami a princeznami, a to v části lesa, kde sídlila Morgana. Po ní tu však zbyl jen plášť a klobouk. Těžko říci, jestli se rozplynula a nebo slabá bloudí někde lesem… 

A Alvína? Ta je nyní mnohem silnější a dál svou čarovnou mocí chrání les i všechny tvory, kteří v něm žijí. Borohrádecký čarovný les je opět v bezpečí.

Společně s dětmi jsme si Čarovný les užili a odnesli si z něj nejen spoustu zážitků, ale i připomenutí, že když se lidé spojí a spolupracují, jsou věci mnohem snadnější a cíle se stávají dosažitelnějšími. 

Velké poděkování patří žákům ze 7., 8. a 9. tříd, kteří se zapojili do realizace Čarovného lesa, vytvořili jednotlivá stanoviště a provedli menší děti bezpečně celým lesem. Stejně tak moc děkuji svým kolegům a manželovi za pomoc při přípravách celé akce, pomoc na stanovištích a úklid celé akce. Bez vás všech by byl Čarovný les jen myšlenkou!   

Martina Rückerová

Mgr. Iva Přibylová | 08.07.2024 v 14:43