Hlavní menu

Facebook ZŠ TGM Borohrádek

Vyhledávání

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí
POÚTSTČTSONE
26
27 28 29 1
2 3
4
5 6 7 8 9 10
11 12 13 14
15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
29 30 31
1 2 3 4 5 6
7

« Předchozí měsíc březen 2024 Další měsíc »

Podporují nás

AVEPO SECA Lesy ČR Město Borohrádek Stříž

Probíhá...

Dpučování žáků škol

26. vánoční akademie

Dne 21. 12. 2023 se konala další vánoční akademie.

Na pódiu se vystřídala spousta vystupujících – od těch nejmladších až po deváťáky, kteří také celým programem provázeli.

Prvňáci se při písni Před dubem za dubem představili v roli sympatických loupežníků (z některých šel ale trochu strach). Druháci nám ukázali, že padák se dá docela dobře využít nejen k seskoku, ale i k zábavnému cvičení.

Několik čísel bylo tanečních – třeťáci si pro svoje vystoupení vybrali píseň La Bomba, čtvrťáci na píseň Eye of the Tiger předvedli boxerský trénink a nejen na vánoční melodie zatančily dívky ze 4., 8. a 9. ročníku. Gymnastické vystoupení dívek z devítky ještě doplnili jejich spolužáci odvážnou ukázkou parkouru.

Šesťáci nás pozvali na výlet na Mars. Na pódiu jsme kromě kytaristů viděli kosmonauty z NASA a několik Marťanů. Jsme rádi, že už víme, jak takový Marťan vypadá.

Žáci 7.A pobavili svojí scénkou o rodinné „pohodě“ při sledování televize. V jejich vystoupení se objevily královny krásy, vtipné reklamy, a dokonce se dorazil i Jaromír Jágr. Žáci 7.B si připravili vlastní variaci na téma Troškovy trilogie Slunce a seno (k žádným fackám nedošlo:-)).

Žáci 8.B se vžili do role seniorů v domově důchodců, kteří tancem a pohybem vzpomínají na svoje mládí ve vystoupení s názvem Jako když tenkrát. Viděli jsme, že láska kvete v každém věku – závěr patřil vyslyšené žádosti o ruku.

O velký hudební zážitek se postarali i klavíristé. V podání deváťáka Ondřeje Janouška jsme vyslechli Beethovenovu Měsíční sonátu a Bachovo Preludium zahrála Michaela Sivuchová.

V individuálních pěveckých číslech se představily Hana Janouchová a Alžběta Hynková ze 3. třídy, Aneta Bahníková a Tereza Mňuková ze 7.A a Elen Piatnicová ze 7.B.

Závěrečnou tečkou byla Lennova píseň So this is Christmas v podání čtvrťáků.

Všichni vystupující mohou být na sebe opravdu pyšní – vymysleli svoje číslo, dlouho ho nacvičovali, často museli improvizovat, protože jsme se potýkali s velkou nemocností, a museli také zvládnout trému. Něco jiného je vystupovat před spolužáky a něco jiného je stát na pódiu před zaplněnou aulou a ochozem…

Další vánoční akademie je historií a osmáci mohou pomalu přemýšlet, jak se role moderátorů zhostí příští rok oni.

Mgr. Iva Přibylová | 22.12.2023 v 13:45