26. vánoční akademie

Dne 21. 12. 2023 se konala další vánoční akademie.

Na pódiu se vystřídala spousta vystupujících – od těch nejmladších až po deváťáky, kteří také celým programem provázeli.

Prvňáci se při písni Před dubem za dubem představili v roli sympatických loupežníků (z některých šel ale trochu strach). Druháci nám ukázali, že padák se dá docela dobře využít nejen k seskoku, ale i k zábavnému cvičení.

Několik čísel bylo tanečních – třeťáci si pro svoje vystoupení vybrali píseň La Bomba, čtvrťáci na píseň Eye of the Tiger předvedli boxerský trénink a nejen na vánoční melodie zatančily dívky ze 4., 8. a 9. ročníku. Gymnastické vystoupení dívek z devítky ještě doplnili jejich spolužáci odvážnou ukázkou parkouru.

Šesťáci nás pozvali na výlet na Mars. Na pódiu jsme kromě kytaristů viděli kosmonauty z NASA a několik Marťanů. Jsme rádi, že už víme, jak takový Marťan vypadá.

Žáci 7.A pobavili svojí scénkou o rodinné „pohodě“ při sledování televize. V jejich vystoupení se objevily královny krásy, vtipné reklamy, a dokonce se dorazil i Jaromír Jágr. Žáci 7.B si připravili vlastní variaci na téma Troškovy trilogie Slunce a seno (k žádným fackám nedošlo:-)).

Žáci 8.B se vžili do role seniorů v domově důchodců, kteří tancem a pohybem vzpomínají na svoje mládí ve vystoupení s názvem Jako když tenkrát. Viděli jsme, že láska kvete v každém věku – závěr patřil vyslyšené žádosti o ruku.

O velký hudební zážitek se postarali i klavíristé. V podání deváťáka Ondřeje Janouška jsme vyslechli Beethovenovu Měsíční sonátu a Bachovo Preludium zahrála Michaela Sivuchová.

V individuálních pěveckých číslech se představily Hana Janouchová a Alžběta Hynková ze 3. třídy, Aneta Bahníková a Tereza Mňuková ze 7.A a Elen Piatnicová ze 7.B.

Závěrečnou tečkou byla Lennova píseň So this is Christmas v podání čtvrťáků.

Všichni vystupující mohou být na sebe opravdu pyšní – vymysleli svoje číslo, dlouho ho nacvičovali, často museli improvizovat, protože jsme se potýkali s velkou nemocností, a museli také zvládnout trému. Něco jiného je vystupovat před spolužáky a něco jiného je stát na pódiu před zaplněnou aulou a ochozem…

Další vánoční akademie je historií a osmáci mohou pomalu přemýšlet, jak se role moderátorů zhostí příští rok oni.

Mgr. Iva Přibylová | 22.12.2023 v 14:45