24. vánoční akademie

Dne 19. prosince 2019 se v aule školy uskutečnila již 24. vánoční akademie.

Slavnostním podvečerem provázeli žáci 9. tříd. Moderování jednotlivých vystoupení si připravili sami a svého úkolu se zhostili na výbornou.

Úvod programu patřil děvčatům ze 7.A a jejich tanci s pompony. Během akademie se střídali starší s mladšími a postupně se na pódiu objevili zástupci všech tříd.

Prvňáci zatančili na píseň Včelka Mája, druháci se představili v kostýmech sněhuláků, čertů a andělů a třeťáci pozvali diváky k jízdě na snowboardu. Čtvrťáci sklidili obrovský potlesk za vtipné vystoupení na hudbu skupiny Queen. Žáci 5.B se převtělili v cirkusové umělce, šesťáci, žáci 7.B, 8.A a dívky z 9.B předvedli svoje taneční umění. Děvčata a chlapci z 9.A originálním způsobem pozvali do kina a originální byla i scénka žáků 6.A, při které vtipně objasnili, proč budeme mít elektronickou žákovskou knížku.  Nechyběli ani šikovní parkouristé a nadějné párové akrobatky, mezi kterými byly i dívky z 1. třídy.

Závěrečná část akademie byla ve znamení blížících se Vánoc – žáci 5.A připomněli herecké i pěvecké momenty z oblíbeného Anděla Páně, přidali i spirituál Otevřete brány hradeb kamenných a dívky ze 4. třídy předvedly elegantní tanec na skladbu Hallelujah.

Úplnou novinkou akademie bylo souběžné promítání programu na stěnu auly.

Děkuji všem, kteří se na zdárném průběhu akademie podíleli:-)

Letošní vánoční akademie je již historií a my se můžeme těšit na jubilejní dvacátou pátou:-)

Na závěr si dovoluji přidat přání příjemného prožití vánočních svátků a šťastného vkročení do nového roku.

Mgr. Iva Přibylová | 20.12.2019 v 15:23