18. vánoční akademie

Dne 19. prosince 2013 se uskutečnila 18. vánoční akademie školy, na které se představili téměř všichni žáci prvního a druhého stupně.

Poslední týdny před akademií byly věnovány přípravě kostýmů, výrobě kulis a samozřejmě pečlivému nacvičování jednotlivých čísel. Diváci tak mohli obdivovat tanec prvňáčků v kostýmech sněhuláků, taneční vystoupení druháků a třeťáků, taneční vystoupení ZUŠ Týniště nad Orlicí, která má v ZŠ TGM Borohrádek své odloučené pracoviště, i moderní tanec a aerobic v podání děvčat z druhého i prvního stupně. Žáci čtvrté třídy nás pozvali do cirkusu, páťáci na úsměvnou dramatizaci básně,  šesťáci na Cimrmana a na planetu robotů, sedmáci na pohádku Popoluška. K akademii tradičně patří gymnastické vystoupení žáků druhého stupně, při kterém nechybějí různá salta či obtížné přeskoky. Zazněly i písně rozmanitých hudebních žánrů. Závěr patřil deváťákům ve společenském oblečení a jejich interpretaci písně Půlnoční.

Diváci, kteří zaplnili aulu do posledního místečka, odměnili vystupující zaslouženým potleskem. Na všech účinkujících byla vidět radost, s jakou svá čísla na pódiu předvádějí.

Děkuji všem, kteří se na zdárném průběhu celé akademie podíleli.

Mgr. Iva Přibylová | 20.12.2013 v 20:25