Zrekonstruované hřiště otevřeno i pro veřejnost

Po otevření zmodernizovaného školního hřiště pro potřeby školy došlo i na zprovoznění sportovního areálu pro veřejnost.

Ve středu 29. října se zde vedle současných žáků a zaměstnanců shromáždili i žáci a zaměstnanci bývalí, rodiče i širší veřejnost.

Po slavnostním zahájení následovalo čestné kolečko starosty města, za kterým na nový běžecký ovál vyrazili nejprve ti nejmladší. Po chvíli se odvážili i ti starší včetně stále aktivně sportujících seniorek. Každé uběhnuté kolečko se pro kontrolu zdolaných metrů rovnalo jedné kartičce. Plánem organizátorů bylo společnými silami uběhnout borohrádecký maraton - tedy přibližně 42 kilometrů. Běžců bylo tolik, že úkol byl splněn za dvacet minut!

Borohrádek se pyšní úspěšnými zápasníky. Ti se tento den představili ve zkrácené verzi svého tréninku. Diváci tak mohli obdivovat jejich fyzickou kondici, mrštnost či různé chvaty.

Závěr patřil fotbalovému utkání mezi deváťáky a týmem zastupitelů města a zaměstnanců školy. I když se jednalo spíše o exhibiční utkání, které skončilo jasným výsledkem ve prospěch týmu zastupitelů a zaměstnanců, na obou stranách nechyběly emoce, bojovnost a hrdost.

Program doplňovaly atrakce pro děti a drobné občerstvení.

Mgr. Iva Přibylová | 29.09.2021 v 20:41