Zakončení projektu New Life for Cardboard

Osmáci a deváťáci v tomto školním roce spolupracovali v rámci projektu eTwinning New Life for Cardboard (Nový život pro kartón) s vrstevníky z Bulharska, Itálie, Moldavska a Turecka.

Po úvodním seznámení prostřednictvím videovýzev se žáci pracující v týmech věnovali vyvíjení vlastních deskových a jiných her s využitím kartónu. Své hry představovali zahraničním týmům – ať už při videokonferencích nebo v samostatných videích. Žáci z různých zemí si vzájemně poskytovali zpětnou vazbu a motivovali se k dalšímu vylepšování prototypů.

V závěrečné fázi projektu bylo úkolem týmů zpracovat reklamu na vytvořenou hru. Žáci naší školy tvořili reklamy ve formě videa. V přípravné fázi se zabývali tím, jaké přesvědčovací techniky reklama využívá, a následně tyto formy využili při samotné tvorbě. Vzniklo mnoho povedených reklam!

Nedílnou součástí projektu byla komunikace se zahraničními žáky. Využívali jsme online nástěnky, na které žáci nahrávali svá videa a reagovali prostřednictvím videí či komentářů. Za nejpřínosnější však považujeme videokonference, při kterých si žáci navzájem prezentovali nejen vytvořené hry, ale také porovnávali život v jednotlivých zemích, trávení volného času či například běžný školní den. Při některých videokonferencích žáci také chodili po škole a ukazovali zahraničním partnerům, jak to u nich vypadá.

Tento mezinárodní projekt eTwinning přinesl žákům možnost používat angličtinu v praxi, komunikovat se zahraničními vrstevníky, vyzkoušet si proces vývoje produktu od přípravné fáze až po reklamu, žáci se učili uplatňovat kreativitu, spolupracovat v týmu, řešit problémy. Rovněž bylo cílem vést žáky k uvědomění si možnosti nekupovat vždy nové věci, ale využít odpadový nebo nepotřebný materiál a vlastní kreativitu k tzv. upcyklaci.

Věříme také, že po covidové pauze se budeme moci navrátit k projektům, v rámci kterých budou moci žáci nejen spolupracovat online, ale také cestovat do zemí našich partnerských škol, pobývat v hostitelských rodinách a rovněž hostit zahraniční žáky a učitele u nás v Borohrádku.

Fotografie – květnové a červnové videohovory s partnerskými školami

Další informace o projektu

Mgr. Michal Přibyl | 24.06.2022 v 14:17